05.10.2020

ANKARA ÜNİVERSİTESİ ASO 1.OSB MESLEK YÜKSEKOKULU 2020-2021 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILINA MERHABA DEDİ

Kendi elemanını kendi yetiştiren OSB temasıyla eğitim faaliyetlerine büyük önem veren ASO 1.OSB eğitim faaliyetlerine bir yenisini daha ekledi.

Ankara Üniversitesi ve ASO 1.OSB iş birliğinde Türkiye'de "dijital teknolojiler" alanındaki ilk Meslek Yüksekokulu olan “Ankara Üniversitesi ASO 1.OSB Meslek Yüksekokulu” UYM 101 Üniversite Yaşamına Uyum Programı kapsamında 2020-2021 eğitim-öğretim yılına merhaba dedi.

Yüksekokul Müdürü Prof.Dr. Ziya Telatar moderatörlüğünde internet üzerinden gerçekleştirilen açılış ve tanışma programında ASO 1.OSB Yönetim Kurulu Üyesi Serdar Tütek, Bölge Müdürü Cüneyt Çalık, Müdür Yardımcısı Kamil Sunal ve Model Fabrika Direktörü Ufuk Kaya, öğretim üyeleri ve öğrencilere Bölgede yürütülen çalışmalarla ilgili birer sunum gerçekleştirdi.

Açılış programını Vimeo kanalımızdan izleyebilirsiniz.

https://vimeo.com/464948906

Dijital Fabrika Teknolojileri Programı tanım ve amacı:

Ankara Üniversitesi ASO 1.OSB Meslek Yüksekokulu, işletmelerde verimliliğin artırılmasını, üretimin anlık olarak takip edilmesini ve uzaktan müdahale edilebilmesini sağlayabilecek otomasyon sistemleri ile donatılmış ve akıllı hale getirilmiş sanayi tesislerinin oluşturulması sağlayacak ve ASO 1.OSB’de yer alan firmalara aradıkları uzman personelleri yetiştirecek.

Yalın üretim, İleri istatistik, network, pnömatik-hidrolik-PLC ve Endüstri 4.0 derslerinin verileceği okulda, derslerin bir kısmı sanayiden gönüllü öğretim üyeleri tarafından uygulamalı olarak verilecek.

Öğretilecek derslerin kapsayacağı alanlar

Yapay zeka

Akıllı Sistemler

Otomasyon Sistemleri

Galeri

SOSYAL MEDYADA BİZİ TAKİP EDİN

Top