Çevre ve Temizlik İşleri Müd.

ASO 1.Organize Sanayi Bölgesi Çevre ve Temizlik İşleri Birimi, misafirlerimizi sanayinin gri havasından uzak tutarak yemyeşil ve çiçeklerle bezeli yollar, tertemiz ve çağdaş bir yaşam ortamı olanağı sağlayarak 1 Ziraat Yüksek Mühendisi, 5 saha personeli ve mevsime bağlı olarak sezonluk çalışanları ile hizmet vermektedir.

ASO 1.Organize Sanayi Bölgesi; “Yeşil Çevre” anlayışıyla öne çıkmakta olup; 1.200.000 m² ağaçlandırma alanı, 75.000 adet ağacı, 500.000 adet çalı grubu bitkisi, 50.000m² çim alanı ile ağaç ve yeşile büyük önem vermektedir. 4.000 ağaçlık bodur elma bahçesi, ceviz bahçesi ile bölgeye ayrı bir değer katmaktadır. Ayrıca Bölgemiz bölge dışında da ağaçlandırma çalışmaları yapmaktadır. Bu kapsamda Ankara Çevre Yolu üzerinde 50.000 m² alanda 4.000 adet ağaç dikilmiştir.

ASO 1.Organize Sanayi Bölgesi; Çevre ve Şehircilik Bakan¬lığı tarafından 2012 yılında düzenlenen “Temiz Türkiye’m” konulu çevre yarışmasında, Türkiye’nin en temiz Organize Sanayi Bölgesi olarak seçilmiştir.

Bölgemiz imar planında yeşil alan olarak ayrılan alanlar¬da, gerekli çevre düzenlemesi ve ağaçlandırma projelerinin hazırlanması, uygulanması, sulama projelerinin hazırlanması, uygulanması ve yeşil alanlardaki bitkilerin sulama, bakım ve ilaçlama hizmetlerini yürütmektedir.
Ayrıca Bölge üyelerine çevre düzenlemesi ve ağaçlandırma konusunda teknik destek sağlamaktadır.

Metin Soy
Çevre ve Temizlik İşleri Müdürü
Telefon :
0312 267 00 00 - 114
E-Posta : m.soy@aosb.org.tr


SOSYAL MEDYADA BİZİ TAKİP EDİN

Top