16.09.2019

ASO 1.OSB DRAGON FESTİVALİ'NE KATILDI

Kurumlar arası yarışmalarda en büyük ve kapsamlı spor organizasyonu olan ve 2008 yılından beri Türkiye’nin önde gelen kurumlarının katılımlarıyla düzenlenen Dragon Festivali bu yıl 14-15 Eylül tarihleri arasında Wonderland Eurasia’da gerçekleştirildi. Festivale Türkiye’nin büyük kurum ve kuruluşlarına ait 25 takım, 500 kürekçi ve 5 bini aşkın seyirci katıldı.  Sivil toplum kuruluşlarının büyük destek verdiği etkinlikte kadına şiddete dur demek için iş dünyası davullar eşliğinde kürek çekti. Yarıştan önce tek tek sahneye davet edilen takım kaptanları, sporcuları motive etti. 'Kadına Şiddete Hayır' temalı festivalde sporcular, 'anne lütfen ölme!’, 'cinsel şiddet gerçektir ve önlenebilir', '287 çektiğimiz kürek sayısı değil 2019'da cinayete kurban verdiğimiz kadın sayısı' yazılı pankartlar taşıdı.

ASO 1.OSB olarak ilk kez katıldığımız festivalde personelimiz büyük bir başarıya imza atarak zorlu rakiplerini geride bırakıp yarışı 3.lükle tamamladı. İlk gün zamana karşı yapılan yarışlarda başarılı dereceleri ile finale kalan ASO 1.OSB’ragon Takımı, ikinci gün en iyi süreye sahip takımların yarıştığı Sport kategorisi finalini de 3.lükle tamamlayarak kupasını müzesine götürdü.

Sahnede dans, kostüm yarışları, DJ performansı, canlı müzik dinletileri, spor aktiviteleri, bando, animasyon gösterileriyle Ankaralılar harika bir hafta sonu geçirdi

SOSYAL MEDYADA BİZİ TAKİP EDİN

Top