11.07.2019

JAPON HEYET ASO 1.OSB’Yİ ZİYARET ETTİ

ASO 1.ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ, JAPONYA'DAN GELEN HEYETİ AĞIRLADI

Japonya Wakasa Wan Enerji Araştırma Merkezi Direktörü Takuya Kıtabata ve Plant Technos Firması Yönetim Kurulu Başkanı Hisato Yamagıshı, ASO 1.OSB’yi ziyaret etti.Ziyarette ASO NÜKSAK kümelenmesi firmalarına yapılan ziyaretler ve gelecekteki işbirliği imkanları için görüş alışverişinde bulunuldu.

Ankara’nın yatırım fırsatlarını incelemek, Türkiye ve Japonya arasındaki ticari ve ekonomik ilişkileri geliştirmek amacıyla ülkemizi ziyaret eden Japon heyeti ASO 1.OSB’de ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren ASO 1.OSB Bölge Müdürü Cüneyt Çalık, konuklara Bölgede yürütülen çalışmalar ve ASO 1.OSB’nin Türkiye ekonomisine sağladığı katkılar hakkında bilgiler verdi.

Japon heyet ise “ASO 1. OSB, çevre, ihracat, inovasyon ve eğitim kurumlarıyla işbirliği açısından hem Türkiye'ye hem de dünyaya örnek gösterilebilecek bir organizasyon yapısına sahip. Bu organizasyon yapısını yerinde görmek şahsımız ve ülkemiz adına oldukça büyük bir fırsat oldu. Bizlere gösterilen misafirperverlikten dolayı çok mutlu olduğumuzu belirtmek isteriz” diye konuştu.

Program, ASOSEM ve Model Fabrika’nın eğitim ve uygulama atölyelerinin detaylı bir şekilde gezilmesiyle sona erdi.

SOSYAL MEDYADA BİZİ TAKİP EDİN

Top