13.09.2023

“SİMEP MESLEKİ EĞİTİM PROJESİ ÇALIŞTAYI” ASO 1.OSB EV SAHİPLİĞİNDE GERÇEKLEŞTİRİLDİ

İş piyasasının talep ettiği niteliklerde mesleki yeterliliklere ve sosyal becerilere sahip insan gücünün yetiştirilmesi ve öğrenciye; sanayi ortamında nitelikli bir mesleki eğitim, diploma ve iş garantisi vermeyi hedefleyen SİMEP (Sanayici İşbirliğinde Mesleki Eğitim Projesinin) “SİMEP Mesleki Eğitim Projesi Çalıştayı” ASO 1.OSB ev sahipliğinde gerçekleştirildi.

Çalıştaya MEB Ankara İl Müdür Yrd.Bedri Ekşi, MEB İşyeri Tabanlı Mesleki Eğitim Daire Başkanı Süleyman Akgül, Sincan İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Bilen, ASO 1.OSB Yönetim Kurulu Üyesi Serdar Tütek, Bölge Müdürü Cüneyt Çalık, Müdür Yrd. Kamil Sunal, ASO 1.OSB’de yer alan okulların idarecileri, öğretmenler, ve projede yer alan işletmelerin temsilcileri katıldı.

Çalıştayın açılış konuşmasını yapan Okul Müdürü Gürler Soylu, projede yürütülen faaliyetler hakkında bilgiler vererek katılımcılara SiMEP projesi hakkında detaylı bir sunum gerçekleştirdi. Açılış konuşmasının ardından ASO 1.OSB Yönetim Kurulu Üyesi Serdar Tütek ve Mesleki Eğitim Daire Başkanı Süleyman Akgül projenin kazanımları ve çalışmaları hakkında birer konuşma gerçekleştirdi.

İkinci bölümde ise sunumlar üzerine tartışmalar, fikir alışverişleri, sonuç raporu ve bilgilendirmeler yapılarak soru-cevap oturumları ile çalıştay tamamlandı.

SOSYAL MEDYADA BİZİ TAKİP EDİN

Top