27.05.2023

MATEMATİK ŞAMPİYONLARI ÖDÜLLERİNİ ALDI

ASO Teknik Koleji’nin her yıl ortaokul 8. Sınıf öğrencileri arasında düzenlediği matematik yarışmasının bu yılki şampiyonları ödüllerini aldı.

Ankara genelinde 130 ortaokuldan 130 öğrencinin katılımıyla gerçekleştirilen 8. Sınıflar Matematik Yarışması’nda ilk 10’a girerek derece elde eden öğrencilerin ödülünü ASO 1.OSB Bölge Müdürü Cüneyt Çalık ve Müdür Yrd. Kamil Sunal verdi.

Öğrencilere matematiği sevdirmek ve matematiğin önemini kavratmak, yaratıcı gençleri tespit edip onları soyut matematik eğitimine yöneltmek amacıyla düzenlenen yarışmanın Özel Ankara Sanayi Odası(ASO) Teknik Koleji Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Cep Sinemasında düzenlenen ödül töreninde konuşan Bölge Müdürü Cüneyt Çalık  şöyle konuştu:

“ASO 1.OSB olarak olarak icat çıkaran, yeni fikirler üreten, uygulanabilir projeler geliştiren nesiller yetiştirmek en büyük hedeflerimiz arasında yer alıyor.  Nitelikli insan gücünün ülkemizin geleceğinde çok önemli rol oynadığını hepimiz biliyoruz. Akıllı fabrikaların, makinelerin ve robotların hayatımıza girdiği, yeni dijital hayatta yeni çıkan teknolojileri, dijital gelişmeleri çok iyi kavramak ve yeni projeler üretmek zorundayız. Ülke olarak bizi hedeflerimize taşıyacak gençlerimizin milli ve manevi değerlerin bilincinde, geleceği planlayan ve problem çözme niteliklerine sahip olması bizleri son derece gururlandırmaktadır. Bugün ödüle layık görülen matematik şampiyonu öğrencilerimizin, gelecekte dünya çapında ses getirecek çalışmalara imza atacağına yürekten inanıyorum. Sözlerime burada son verirken yarışmada göstermiş olduğunuz başarıdan dolayı her birinizi tebrik ediyor, başarılarla dolu bir gelecek diliyorum” dedi.

Daha sonra ilk 10’a giren öğrencilere çeşitli hediyeler verilirken, yarışmanın 3’üncü olan Eryaman Şehit Hamza Yıldırım Orta Okulu öğrencilerinden Berna Demirhan’a Drone,  2’inci  olan Beştepe Şehitleri Okulu öğrencilerinden Mir Ali Aygün’ e Tablet Bilgisayar ve  yarışmanın 1’incisi olan Etimesgut Özel Onadım Eğitim Bilimleri Orta Okulu öğrencisi Talha Ege Çelikbilek’ e dizüstü bilgisayar hediye edildi.

SOSYAL MEDYADA BİZİ TAKİP EDİN

Top