30.03.2023

SİMEP SÖYLEŞİLERİ PROGRAMININ KONUĞU ASO 1.OSB YÖNETİM KURULU ÜYESİ SERDAR TÜTEK OLDU

ASO 1.OSB’de yer alan Erkunt Mesleki Eğitim Merkezi, SİMEP öğrencilerine vizyon katmak amacıyla gerçekleştirdiği “Simep  Söyleşileri” kapsamında Serdar Plastik Yönetim Kurulu Başkanı ve ASO 1.OSB Yönetim Kurulu Üyesi Serdar Tütek’i misafir etti.

 “Marka Olmak” konu başlıklı seminerde öğrencilere seslenen Tütek, eğitim hayatı hakkında bilgiler verdi, mesleki tecrübelerini paylaştı ve tavsiyelerde bulundu.

Programa Sincan İlçe Milli Eğitim Müdürü Hasan Özkan, Bölge Müdürü Cüneyt Çalık, bölge idarecileri, Okul Müdürü Gürler Soylu, öğretmenler ve SİMEP öğrencileri katıldı.

Konuşmasında öğrencilere Marka olmanın önemi, meslek seçimleri ve hayatta nasıl yol izleyebilecekleri konusunda tavsiyelerde bulunan Tütek, konuşmasına şöyle devam etti:

“Ne iş yaparsanız yapın her zaman dürüst olun. Para kazandıktan sonra birinci önceliğiniz yatırım yapmak olmalıdır. Birlikte çalıştığınız ve alışveriş yaptığınız insanlarla her zaman sevgi ve saygı değerlerini koruyun. Sürekli olarak kendinizi geliştirin, risk alın. Yanlışlar daha iyi öğrenmenizi sağlayacaktır” dedi.

Başarının tesadüf olmadığının altını çizen, öğrencilerden geleceğe dair hedeflerini bu yaşlarda belirlemelerini ve çalışmalarını hedefleri doğrultusunda artırmalarını belirten Tütek, öğrencilere şu tavsiyelerde bulundu;

Güçlü yönlerinizi keşfedin ve sürekli iyileştirin, hayallerinizi hedefleriniz haline getirin, asla vaz geçmeden daima ileri adım atın, sadece diplomaya bel bağlamamayı, yaşam boyu öğrenmeyi kendinize ilke edinin, yaratıcı olun, bir işi herkesten daha iyi ve farklı yapabilmek için emek harcayın, marka olun, doğru riskler alın, risk almaktan kaçınmayın, hayatta yapacaklarınızı sakın ertelemeyin, kendinize olan güveninizi asla kaybetmeyin” ifadelerini kullandı.

Programın sonunda Tütek’e, öğrenciler tarafından yapılan Endüstri 4.0 Fotogrametri 3D Yazıcı Teknolojisi ile yapılan hediye takdim edildi.

SOSYAL MEDYADA BİZİ TAKİP EDİN

Top