23.06.2022

Antalya Genç Organize Sanayi Derneği ASO 1.OSB’yi Ziyaret Etti

Antalya Organize Sanayi Bölgesi’nde şirketlerin büyümesini ve devamlılığını sağlamak amacıyla kurulan ve 40 yaş altındaki genç iş insanlarından oluşan Antalya Genç Organize Sanayi Derneği Başkanı Ali Başar Ayan ve beraberindeki Yönetim Kurulu Üyeleri ASO 1.OSB’yi ziyaret etti.

ASO 1.OSB Bölge Müdürü Cüneyt Çalık ev sahipliğinde gerçekleşen toplantıya Antalya Genç Organize Sanayi Derneği Başkanı Ali Başar Ayan ve Yönetim Kurulu Üyelerinden oluşan iş dünyasının temsilcileri ve Bölge Md. Yrd. Kamil Sunal katıldı.

Bölge Müdürü Cüneyt Çalık, konuklara ASO 1. OSB’nin eğitim faaliyetleri, Bölgede üretilen ürünler, çalışan sayıları ve ihracat rakamları hakkında bilgilendirmede bulundu. ASO 1.OSB’nin sektörel çeşitlilik ve üretilen ürün zenginliği açısından ülkemizin sayılı OSB’leri arasında yer aldığını dile getiren Çalık,” Bölgemiz 1990 yılında faaliyete başladı. Şuan 333 işletmemiz burada üretim yapıyor. Bölgemiz içerisinde yer alan ASO Teknik Koleji, Erkunt Mesleki Eğitim Merkezi, Hacettepe Ankara Sanayi Odası 1. OSB Meslek Yüksekokulu, ASO 1.OSB Anaokulu, ASO Sürekli Eğitim Merkezi (ASOSEM) ve Model Fabrika projesi ile ülkemizin ve bölge sanayicilerimizin nitelikli ve donanımlı çalışanlara olan ihtiyacını karşılamak amacıyla eleman yetiştiriyoruz. Amacımız işverenlerimizin nitelikli eleman ihtiyacını karşılamalarına yardımcı olmak ve istihdam sağlamak. Bugün gerçekleştirdiğiniz ASO 1.OSB ziyaretinde ülkemizin geleceği olan genç sanayicilerimiz ile bir araya geldik. Sizleri bölgemizde ağırlamaktan mutluluk duydum. Derneğinize başarılar diliyorum” diye konuştu.

Dernek Başkanı Ali Başar Ayan ise ASO 1.OSB’yi ziyaret etmekten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Dernek çalışmaları hakkında bilgiler veren Ayan,” Derneğimiz, Antalya Organize Sanayi Bölgesi’nde bulunan katılımcıların ikinci ve üçüncü kuşak yöneticilerinden oluşmaktadır. 

Bizler, kuşaktan kuşağa değer ve tecrübelerin aktarılarak donanımlı kuşaklar yetiştirilmesini ve  nitelikli istihdam gücü ile Antalya Organize Sanayi Bölgesi’nin ve şirketlerimizin kalkınmasını sürdürülebilir kılmayı amaçlamaktayız.35 kurucu ortak ile kurulan derneğimiz 40 yaş altındaki genç kuşaklarımızla bugün 62 üye ile devam etmektedir. Antalya OSB’nin faaliyetlerine katılarak derneğin ve OSB’nin ortak amaçları doğrultusunda hareket ediyoruz. Ülke ekonomisine, kalkınmasına ve istihdama katkı sağlayan ASO 1.OSB’yi ziyaret ederek tecrübelerinizden yararlanmak için arkadaşlarımızla birlikte sizleri ziyaret etmek istedik. Bu ziyaretten edindiğimiz bilgilerle Antalyalı sanayicilerimize ve bölgemizdeki yatırımcılara daha verimli katkı sağlamayı planlıyoruz” dedi.

 

Toplantının ardından ASO 1. OSB’de bulunan Arçelik, Bozankaya Otomotiv, Yiğit Akü, Durukan Şekerleme ve Masttech firmalarının üretim tesisleri gezildi.

 

Galeri

SOSYAL MEDYADA BİZİ TAKİP EDİN

Top