17.06.2022

SİMEP Öğrencileri Karnelerini Aldı

Erkunt Mesleki Eğitim Merkezinde eğitim gören Sanayici İşbirliğinde Mesleki Eğitim Projesi (SİMEP) öğrencileri 2021 -2022 eğitim ve öğretim yılı karne töreni Ankara Sanayi Odası Başkanı Nurettin Özdebir’in katılımıyla gerçekleştirildi.  Karne töreninde dereceye giren öğrencilere, çeşitli hediyeler verildi.

Törene Özdebir’in yanı sıra, ASO 1.OSB Yönetim Kurulu Üyesi Serdar Tütek, Eğitim Kurulu Üyeleri, bölgede yer alan sanayiciler, öğrenci velileri ve öğrenciler katıldı.

Karne töreninde konuşan ASO Başkanı Nurettin Özdebir, hayallerinin Türkiye’yi geleceğe taşıyacak nesilleri donanımlı şekilde yetiştirmek olduğunu belirtti. SİMEP öğrencileri ile bu hayalin gerçekleştirilmesinde önemli bir adım attıklarını söyleyen Özdebir, “Gelecekte yüksek teknolojili ürünleri sizler üreteceksiniz. Sizler bu ülkenin geleceğisiniz. Ülkemizde kurlardaki oynaklık, enflasyon ve cari açık gibi birtakım sıkıntılarımız var. Aslında bütün bunların çözümü, bütün bunların ilacı bu salondaki insanlar. Eğer biz ülke olarak cari açık derdinden kurtulabilir, cari fazla veren bir ekonomi haline gelirsek, başkalarına el açma mecburiyetinde kalmayacağımız için kimsenin de bizimle oynayabilmesi mümkün olmayacak.  Bunun için iyi yetişmeniz gerekir. Yani sadece öğrenmek yetmiyor. Ne bildiğiniz değil, bildiklerinizle neler yapabildiğiniz önemli. Bilginin hızla eskidiği bir çağda yeni bilgiye ulaşmak ve onu kullanabilmek büyük önem taşıyor. Bildiğinizi üretime çevirebilmeniz değişime ayak uydurmanız lazım. Bu topraklarda var olabilmek için her yönden başarılı olmak zorundayız” dedi.
Ülke olarak yüksek katma değer içeren teknolojik ürünler üretmek mecburiyetinde olduklarını ifade eden Özdebir, “Sadece teknolojik ürünleri kullanan değil, o ürünleri üreten ve ihraç eden ülkeye dönüşmemiz lazım.  Yüksek katma değerli üretim için de en büyük gücümüz sizlersiniz. Sizlere güveniyoruz. Bu eğitim ve öğretim yılında almış olduğunuz takdir, teşekkür ve onur ödülleri bizleri son derece gururlandırdı. Tatili hak ettiniz. Tatil yaparken de kendinize fırsat yaratın ve bol bol kitap okuyun. Okuduğunuz kitaplarda hayata dair mutlaka öğreneceğiniz şeyler olacaktır. Bu fırsatı kaçırmayın” diye konuştu.

ASO 1. OSB Yönetim Kurulu Üyesi Serdar Tütek ise bölge yönetimi olarak, mesleki ve teknik eğitime büyük önem verdiklerini söyledi ve bölgede, anaokulundan çıraklık okuluna, teknik kolejden meslek yüksekokuluna kadar her türden mesleki ve teknik eğitim kurumları ile Türkiye’ye rol model oluşturacak eğitim faaliyetlerinin gerçekleştirildiğini vurguladı.
SİMEP projesinin sanayiciler için çok önemli olduğunu belirten Tütek” Okurken iyi bir meslek sahibi olmak isteyen gençlerimiz bugün SİMEP projesinden mezun olarak iş hayatına atılıyor. Bugün burada başarı ödülü alan öğrenciler zaman gelecek böyle müesseseler kuracak. Ancak önerim bu eğitime kendilerini versinler, çalışmak için önemli bir fırsat. SİMEP projesinde hem eğitim gördünüz, hem para kazandınız. Bu çok önemli bir avantaj. Çok çalışın ve fark yaratın. Para hiçbir zaman önceliğiniz olmasın. Çok çalışırsanız her şey kendiliğinden gelecektir. Sizleri okulunuzda gösterdiğiniz başarılardan dolayı tebrik ediyor, yeni hayatınızda başarılar diliyorum” diye konuştu.

SİMEP projesinde 2021-2022 eğitim öğretim yılı döneminde 250 öğrenci karne alırken dereceye giren öğrencilere çeşitli hediyeler verildi.

 

SOSYAL MEDYADA BİZİ TAKİP EDİN

Top