08.06.2022

ROMANYA BÜYÜKELÇİSİ STEFAN TİNCA ASO 1.OSB’Yİ ZİYARET ETTİ

Romanya’nın Ankara  Büyükelçisi Stefan Tinca,  ASO 1.OSB Başkanı Niyazi Akdaş’ı ziyaret ederek ülkeler arasındaki ticari ilişkilerin geliştirilmesi konusunda görüş alışverişinde bulundu.

Toplantıya, Romanya Ankara Büyükelçisi Stefan Tinca’nın yanı sıra, ASO 1.OSB Başkanı Niyazi Akdaş, Ticaret Müşaviri Mihaela Turbace, ASO 1.OSB Bölge Müdürü Cüneyt Çalık ve Bölge Mdr.Yrd. Kamil Sunal katıldı.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile Başkan Niyazi Akdaş, dost ve kardeş ülke Romanya’yı ağırlamaktan kendilerine mutluluk verdiğini ifade etti. Romanya ile her alanda işbirliğini güçlendirmeye hazır olduklarını dile getiren Başkan Akdaş,’’ Türkiye ile Romanya firmaları arasında olan çok önemli projeler yürütülüyor. Ülkeler arası bu büyük işbirliklerinin yanı sıra işadamlarımızın da üretime yönelik işbirliği yapması her iki ülke için çok önemli. Gerek ülke olarak gerekse de Organize Sanayi Bölgeleri olarak çok önemli tecrübelerimiz var ve bu tecrübelerimizi ülkeniz için her konuda paylaşmaya hazırız ” diye konuştu.

Romanya’nın Ankara  Büyükelçisi Stefan Tinca ise yaptığı konuşmada Türkiye ile ticari ilişkilerin geliştirilmesi konusunda çalışmalar yaptıklarını ifade etti. Türkiye’nin kendileri için önemli bir stratejik ortak olduğunu ifade eden Büyükelçi, “Türkiye-Romanya arasında ki ticaret hacmini daha yüksek rakamlara çıkarmak için projeler üretiyoruz. Bu konuda da sizlerin tecrübelinden faydalanıp, birlikte çalışmak istiyoruz. Türkiye-Romanya arasında ciddi bir yatırım potansiyeli var. Bugün gerçekleştirdiğimiz ziyaretin ardından Türkiye ile Romanya arasındaki ekonomik ilişkilerin daha da artmasını temenni ediyoruz” diye konuştu.

Toplantı, Bölgede yer alan Serdar Plastik, Bozankaya Otomotiv, ASO Teknik Koleji, ASO Sürekli Eğitim Merkezi ve Model Fabrikanın gezilmesiyle sona erdi.

SOSYAL MEDYADA BİZİ TAKİP EDİN

Top