25.05.2022

TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı kapsamında SİMEP öğrencileri tarafından hazırlanan 23 projenin açılışı gerçekleştirildi

TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı kapsamında ASO 1.OSB’de yer alan Erkunt Mesleki Eğitim Merkezinde eğitim gören SİMEP öğrencileri tarafından hazırlanan 23 proje   stantlarda yerlerini alarak katılımcıların beğenisine sunuldu.

Fuarda Elektrikli araç bataryalarının seyir esnasında şarj edilmesi, Spor salonlarında enerji üretimi, Besinlerdeki C Vitamini kaybı nasıl önlenir, Yaz-Kış içme suyunun ısısının sabitlenmesi, Kitap oku-yorum, Atık metal malzemelerin süsleme ve dekorasyon işlerinde kullanılması ve Araçlarda kullanılmak üzere yenilenebilir enerjiyle rüzgârdaki kinetik enerjiyi elektrik enerjisine dönüştürme projeleri ilgi odağı oldu.

ASO 1.OSB Bölge Müdürü Cüneyt Çalık, Müdür Yardımcısı Kamil Sunal, Okul Müdürü Gürler Soylu ve İlçe Milli Eğitim idarecileri TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı´nın açılışını yaptıktan sonra TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı´nda sergilenen bütün projeleri tek tek gezerek öğrencilerden bilgi aldı.

Sergilenen projelerin incelemesinin ardından değerlendirmede bulunan ASO 1.OSB Bölge Müdürü Cüneyt Çalık,” 4006-TÜBİTAK Bilim Fuarları Destekleme Programı kapsamında verilen destek, öğrencilerimizi bilimsel projeler üretmeye yönelik motive eden çok faydalı bir araç. Bu noktada danışman öğretmenlerimizin rehberliğinde ortaya konulan proje fikirlerinin hepsi öğrencilerimiz tarafından tasarlanmıştır.  SİMEP Öğrencilerimiz çok büyük emek harcayarak bu projeleri gerçekleştirerek bizleri bir kez daha gururlandırdılar. Öğrencilerimiz oldukça başarılı projeler yapmışlar. Kendilerini kutluyor, başarılar diliyorumdiye konuştu.

 

SOSYAL MEDYADA BİZİ TAKİP EDİN

Top