18.02.2022

TBMM Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu Başkanı Ziya Altunyaldız ASO 1.OSB'yi ziyaret etti

TBMM Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu Başkanı Ziya Altunyaldız ve Komisyon Üyesi Milletvekilleri, ASO 1. OSB’de üretim yapan Hidromek, Akdaş Döküm, Bozankaya Otomotiv ve Küçükpazarlı Havacılık firmalarını ziyaret ederek, firmaların faaliyetleri hakkında bilgi aldı.
Komisyon Başkanı Ziya Altunyaldız, Bozankaya tarafından üretilen yüzde yüz elektrikli otobüsü kullandı. Altunyaldız’ın kullandığı otobüs ile komisyon üyesi milletvekilleri, Bozankaya’dan Küçükpazarlı firmasına yolculuk yaptı.
Ziyaretlerin ardından değerlendirmelerde bulunan Altunyaldız, ASO 1.OSB’de gerçekleştirdikleri ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek şöyle konuştu:
 " Bugün Komisyon üyelerimizle birlikte olarak üretim tutkusuyla ihracatımızı ve istihdamımızı artıran, güçlü büyümemize katkı sunan sanayicilerimizi ziyaret ederek onların başarı öyküsüne şahitlik ediyoruz. Ülkemizde kilogram başına ihracat değeri 50 doların da üzerine olan havacılık sektöründe Boeing, Airbus gibi önemli küresel firmalara tedarik sağlayan Küçükpazarlı Havacılık firmasının gerçekleştirdiği projeleriyle gurur duyduğumuz TUSAŞ ile güçlü bir iş birliği içinde olduğunu gördük. Şehirlerimizde karbon azaltımı hedefiyle çevre dostu ulaşım araçları üretiminde önemli yatırımları bulunan Bozankaya firmamızı  ziyaretimizde %100 elektrikli ulaşım araçlarını yakından inceleme imkânı bulduk. Türkiye'nin ilk elektrikli ekskavatörünü üreten ve başarılarıyla bizleri gururlandıran Hİdromek firmasını ziyaret ederek faaliyetlerini yakından inceledik. Dünya çapında en saygın değerlendirme platformlarından biri olarak kabul edilen tasarımdaki gücün simgesi olan ‘Red Dot Award’  ve Dünyanın en prestijli tasarım yarışmalarından olan IF Design Tasarım gibi ödüllerin sahibi olan Hidromek’in faaliyetlerini firmanın Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Bozkurt detaylı olarak bizlere aktardı. Son olarak sektöründe Türkiye’nin en büyük, Avrupa’nın ilk üçünde yer alan ve tek parça 235 ton döküm yapma kapasitesine sahip olan Akdaş Döküm’ü ziyaret ederek Bölge Başkanı Niyazi Akdaş’tan döküm sektörü ve ASO 1.OSB’nin faaliyetleri hakkında detaylı bilgiler aldık” dedi.
Programa Ankara Sanayi Odası (ASO) Başkanı Nurettin Özdebir, ASO 1.OSB Başkanı Niyazi Akdaş, Başkan Vekili Mustafa Bozkurt, Yönetim Kurulu Üyesi Tahsin Ata, OSTİM OSB Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Aydın, ASO 1.OSB Bölge Müdürü Cüneyt Çalık katıldı.

SOSYAL MEDYADA BİZİ TAKİP EDİN

Top