12.11.2021

KIRIKKALE İL YÖNETİCİLERİ ASO 1.OSB'Yİ ZİYARET ETTİ

Kırıkkale Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Okan Şahin ve beraberindeki heyet; dijital dönüşüm ve yalın üretim noktasında sanayicilerini bilgilendirmek amacıyla ASO 1.OSB’de yer alan Yetkinlik ve Dijital Dönüşüm Merkezi-Model Fabrika ve ASO Sürekli Eğitim Merkezini ziyaret etti. Ziyarette olası işbirliği halinde yapılacak çalışmalarla ilgili fikir alış verişinde bulunuldu.

ASO 1.OSB Yönetim Kurulu Üyesi Serdar Tütek ev sahipliğinde gerçekleştirilen ziyarete, Kırıkkale Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Okan Şahin, Kırıkkale Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Yasin Tekin, KOSGEB İl Müdürü Köksal Özen, Kırıkkale Ticaret Ve Sanayi Odası Genel Sekreteri Ahmet Şerbetçioğlu, Bölge Müdürü Cüneyt Çalık, Bölge Müdür Yardımcısı Kamil Sunal ve Kırıkkale’de üretim yapan çok sayıda sanayici katıldı.

Toplantıda konuşan Serdar Tütek, Kırıkkale heyetini ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek, konuk heyete ASO 1.OSB’nin faaliyetleri ve eğitim çalışmaları hakkında bilgiler verdi.

ASO 1.OSB Yönetim Kurulu olarak eğitime büyük önem verildiğinin altını çizen Tütek,” Bir ülkenin geleceğinin o ülke insanlarının alacakları eğitime bağlı olduğu gerçeğine inanıyoruz. Sanayicilerimizin yaşadığı en büyük sıkıntılardan biri olan nitelikli eleman bulamama sorunu olduğunun ve çözümünün mesleki eğitimden geçtiğinin bilincindeyiz. Bölgemizde yer alan, çıraklık okulundan Meslek Yüksekokulu'na kadar her alanda mesleki ve teknik eğitim kurumları ile ülkemize rol model oluşturacak eğitim faaliyetleri gerçekleştirilmektedir. Eğitim konusunda çok önemli tecrübelerimiz var. Deneyimlerimizi ve birikimlerimizi sizlerle paylaşmaya hazırız” diye konuştu.

Kırıkkale Sanayi Teknoloji İl Müdürü Okan Şahin ise ASO Sürekli Eğitim Merkezi ve Yetkinlik ve Dijital Dönüşüm Merkezi Model Fabrika ile ilgili düşüncelerini şöyle dile getirdi: "Nitelikli iş gücü Türkiye'nin ortak sorunu. Gerek Türkiye'nin nitelikli iş gücü sorununa çözüm bulmak açısından gerekse yalın üretim ile verimliliği arttırma açısından düşünülmüş güzel bir eğitim merkezi. Dijital dönüşüm ve yalın üretim noktasında hangi sanayicimizi buraya getirebiliriz?  Sanayicimizle tecrübe paylaşımını nasıl yapabiliriz? Sektör sınırı var mı? Birlikte nasıl iş birliği yapabiliriz? Konularında aydınlamak için eğitim merkezinizi ziyaret ettik. Merkezinizi kalabalık bir grupla tekrar ziyaret etmek istiyoruz" dedi.

ASO 1.OSB olarak her türlü işletmeyle işbirliğine hazır olduklarını vurgulayan Bölge Müdürü Cüneyt Çalık ise bölgede yürütülen çalışmalar ve eğitim faaliyetlerine ilişkin sunum gerçekleştirdi.

Program, bölgede yer alan ASOSEM ve Yetkinlik ve Dijital Dönüşüm Merkezi’nin derslik, atölye ve uygulama alanlarının detaylı bir şekilde gezilmesiyle sona erdi.

 

 

SOSYAL MEDYADA BİZİ TAKİP EDİN

Top