15.06.2019

ASO 1. OSB ANAOKULU 2018-2019 EĞİTİM VE ÖĞRETİM YILINI DÜZENLENEN YILSONU GÖSTERİSİ VE MEZUNİYET TÖRENİYLE TAMAMLADI.

ASO 1.OSB bünyesinde bulunan Anaokulunda eğitim gören minik öğrencilerin mezuniyet töreni renkli görüntülere sahne oldu. Törende yöresel kıyafetler ve davul zurna eşliğinde halk oyunları oynayıp, dans gösterisi yapan minik öğrencileri izleyiciler ayakta alkışladı.

 ASO 1. OSB’de düzenlenen mezuniyet törenine ASO 1.OSB Yönetim Kurulu Üyesi Serdar Tütek, Bölge Müdür Yardımcısı Kamil Sunal, çok sayıda veli ve minik öğrenciler katıldı.

Mezuniyet töreninde konuşan ASO 1.OSB Yönetim Kurulu Üyesi Serdar Tütek, izleyicilere ASO 1.OSB’nin faaliyetleri ve eğitim uygulamaları hakkında bilgiler verdi. Ankara’nın başkent olmasının yanında önemli bir sanayi şehri haline geldiğini belirten Tütek; ASO 1.OSB 331 sanayi parselinde tam kapasite faaliyet gösteren 280 fabrikasıyla, günlük 40.000 aracın giriş-çıkış yaptığı bir sanayi şehri haline gelmiştir” dedi. Bölge yönetimi olarak, mesleki ve teknik eğitime büyük önem verdiklerini söyleyen Tütek, Bölgede, anaokulundan çıraklık okuluna, teknik kolejden meslek yüksekokuluna kadar her türden mesleki ve teknik eğitim kurumları ile Türkiye’ye rol model oluşturacak eğitim faaliyetlerinin gerçekleştirildiğini vurguladı.

Başarılı ve sonuç odaklı bir neslin geldiğini belirten Tütek,” Çok güzel bir yeni nesil geliyor. Bizden çok daha akıllı ve yetenekliler. Bizler anne ve babalar olarak çocuklarımızın yeteneklerini ve potansiyellerini sunmaları için onları cesaretlendirmeniz; kendilerine güvenmelerini ve yeteneklerini yansıtmalarını öğretmeliyiz. Konuşmalarımı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün şu sözleriyle bitirmek istiyorum “Ey yükselen yeni nesil, gelecek sizindir. Cumhuriyeti biz kurduk; onu yükseltecek ve sürdürecek sizsiniz.”diye konuştu.

Konuşmaların ardından 3,4 ve 5 yaş gruplarındaki anaokulu öğrencileri çeşitli dans gösterileri yaparak büyükleri kendilerine hayran bıraktı.

SOSYAL MEDYADA BİZİ TAKİP EDİN

Top