22.05.2019

ASO TEKNOPARK BİLGİLENDİRME TOPLANTISI DÜZENLENDİ

ASO 1.Organize Sanayi Bölgesi ve Orta Doğu Teknik Üniversitesi işbirliğinde ASO 1.OSB’de kurulan “ASO Teknopark Teknoloji Geliştirme Bölgesi”Bilgilendirme Toplantısı ASO 1.OSB ev sahipliğinde gerçekleştirildi. 

ASO 1.OSB Konferans Salonunda düzenlenen toplantıya ASO 1.OSB Başkan Vekili Namık Kodaman, ASO 1.OSB Yönetim Kurulu Üyesi Serdar Tütek, Bölge Müdürü Cüneyt Çalık, Odtü Teknokent Direktörü Ahmet Öztürk, sanayiciler ve akademisyenler katıldı.

ASO Teknopark’ın Ankara sanayisinin gelişimine ve istihdamına önemli katkılar sunacağını ifade eden ASO 1.OSB Yönetim Kurulu Üyesi Serdar Tütek “ASO 1.OSB, kuruluşundan itibaren yaptığı yatırımlar ve attığı adımlarla, ülkemizin en köklü ve güçlü organize sanayi bölgelerinden birisi olmuştur. Her zaman yenilikçi ve takip edilen olmayı hedeflemiş ve şimdiye kadar yaptıklarıyla bunu sergilemiştir. Akademisyen desteği ve eğitim altyapısını Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nin   sağlayacağı 9 bin metrekare toplam kapalı alana sahip ASO Teknopark’ta yer alacak işletmeler, Ar-Ge faaliyetlerini burada  yürüteceklerdir. Amacımız Bölge sanayicilerimiz ve girişimcilerin AR-GE faaliyetlerini desteklemek ve etkin bir üniversite sanayi işbirliği geliştirmektir” diye konuştu.

Odtü Teknokent’in Türkiye’nin en başarılı inovatif  üniversitelerinden biri olan Orta Doğu Teknik Üniversitesi  (ODTÜ) tarafından kurulduğunu belirten Teknokent Direktörü Ahmet Öztürk ise katılımcılara ASO Teknopark A.Ş. ile ODTÜ Teknokent Yönetim A.Ş işbirliği hakkında bir sunum gerçekleştirdi.

Toplantının sonunda katılımcılara konunun uzmanları tarafından Teknopark Vergi Uygulamaları ve İstisnaları ile Teknopark Başvuru Süreçleri hakkında bilgiler verildi.

 ASO TEKNOPARK – ODTÜ TEKNOKENT HAKKINDA BİLGİLER

41 m² ile 166 m² aralığında değişen büyüklüklerde 49 adet kiralanabilir ofis,

56 m² ile 128 m² aralığında değişen büyüklüklerde 5 adet kiralanabilir laboratuvar/prototip üretim alanı,

3 adet 30 m² kiralanabilir mini depo alanı,

Toplantı, eğitim ve seminer salonları,

Sosyal alanlar (Cafe-restaurant, spor, dinlenme alanları vb.)

Özel amaçlı eğitim ve simülasyon alanları.

ASO TEKNOPARK – ODTÜ TEKNOKENT NELER SAĞLAYACAK ?

Ar-Ge birimlerinin nezih bir teknopark ortamında, üretimden ayrı konumlanmasını sağlayarak daha verimli bir çalışma ortamına ulaşabilme, nitelikli işgücünü bünyesine çekebilme,

Teknoloji ağırlıklı bir ortamda yer alarak yeni teknolojileri yakından takip edebilme, teknolojiye dayalı, katma değeri yüksek hizmet ve ürün gelişimine odaklanma,

ODTÜ TEKNOKENT bünyesinde yer alan teknoloji ağırlıklı 350’nin üzerinde firma ile etkin işbirlikleri geliştirebilme,

Başta ODTÜ akademisyenleri olmak üzere nitelikli akademisyenler, öğrenciler ve mezunlara daha rahat erişim; etkin ve sürekli üniversite-sanayi işbirliği olanaklarına ulaşabilme,

4691 sayılı Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Kanunu kapsamında;

Firma ve Girişimcilere Gelir ve Kurumlar Vergisi Muafiyeti,

Ar-Ge, Tasarım ve Destek Personeline Gelir Vergisi Muafiyeti,

Sigorta Prim Desteği,

KDV Muafiyeti,

Gümrük ve Damga Vergisi Muafiyeti

gibi destek ve teşviklerden yararlanabilme.

Toplantı Sunumları;

ASO TEKNOPARK SUNUMU
ASO ODTÜTEKNOKENT SUNUMU - MAYIS 2019
TEKNOPARK MALİ UYGULAMALARI VE TEŞVİKLERSOSYAL MEDYADA BİZİ TAKİP EDİN

Top