18.04.2019

MEB ÖZEL ÖĞRETİM KURUMLARI GENEL MÜDÜRÜ DR. MUAMMER YILDIZ, ASO 1.OSB’DE YER ALAN EĞİTİM MERKEZLERİNİ ZİYARET ETTİ

MEB Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürü Dr. Muammer Yıldız, ASO 1. OSB’de faaliyet gösteren ASO Teknik Koleji, ASO Sürekli Eğitim Merkezi ve Model Fabrika’nın eğitim ve uygulama atölyelerini ziyaret ederek incelemelerde bulundu. Ziyarette, Özel Öğretim Kurumları’ndan sanayi sektörünün beklentileri, Türkiye’de mesleki ve teknik eğitimin yapısı ve özel okullarda eğitim gören öğrencilerin ülkemizin üretimine ve istihdamına olan katkıları ele alındı.

ASO Başkanı Nurettin Özdebir ve ASO 1. OSB Başkanı Niyazi Akdaş ev sahipliğinde gerçekleşen ziyarete Yıldız’ın yanı sıra, Okullar Daire Başkanı Murat Adalı, Öğretim Programları Daire Başkanı Hasan Erdem, Eğitim Politikaları Daire Başkanı Vedat Kuşgözoğlu, Yaygın Eğitim ve Barınma Hizmetleri Daire Başkanı Hasan Kaleli, İzleme, Denetim ve Hukuk İşleri Daire Başkanı Ersoy Aksoy, ASO 1.OSB Yönetim Kurulu Üyesi Serdar Tütek, ASO Eğitim Vakfı Üyeleri ve Bölgede yer alan eğitim merkezlerinin idarecileri katıldı.

ASO Başkanı Nurettin Özdebir, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi ve Genel Müdür Yıldız’a Ankara sanayisi hakkında bilgiler verdi. Ankara'nın gelişen sanayi altyapısı, yüksek teknolojili üretim kabiliyeti ve ihracatıyla Türk sanayisinde öne çıkan şehirlerden birisi olduğunu ifade eden Özdebir,  “Ankara, Türkiye’de yüksek teknolojili ürünlerin yüzde 20’sinin üretildiği önemli bir sanayi kenti.  Bu kabiliyetiyle Ankara sanayinin başkenti olma hedefine hızla ilerlerken yüksek teknolojinin de Başkenti haline geldi.13 organize sanayi bölgesi ve 7 teknoparkıyla, savunma sanayii, elektrik-elektronik, iş makinaları, ev ve ofis mobilyaları, medikal, bilişim, tekstil ve konfeksiyon, kauçuk plastik ve inşaat sektörlerinde önemli bir üretim merkezi haline gelmiştir” diye konuştu.

Bölge yönetimi olarak, mesleki ve teknik eğitime büyük önem verdiklerini söyleyen Akdaş, konuk Genel Müdür’e ASO 1. OSB’de yürütülen eğitim faaliyetleri hakkında bilgiler verdi. Akdaş, Bölgede, anaokulundan çıraklık okuluna, teknik kolejden meslek yüksekokuluna kadar her türden mesleki ve teknik eğitim kurumları ile Türkiye’ye rol model oluşturacak eğitim faaliyetlerinin gerçekleştirildiğini vurguladı.

Konuk Genel Müdür Muammer Yıldız ise yaptığı konuşmada ASO 1.OSB’de yürütülen eğitim faaliyetlerinden çok etkilendiğini belirterek, ASO 1.OSB’de eğitim faaliyetlerine katkı sağlayacak projelerin en kısa zamanda hayata geçirilmesi için destek sözü verdi.

ASO 1.OSB Yönetim Kurulu Üyesi Serdar Tütek ise Bölgede yürütülen eğitim faaliyetleri hakkında genel bilgilerin yer aldığı bir sunum gerçekleştirdi.

Program, bölgede yer alan ASO Teknik Koleji, ASOSEM ve Model Fabrika’nın derslik, atölye ve uygulama alanlarının detaylı bir şekilde gezilmesiyle sona erdi.

Galeri

SOSYAL MEDYADA BİZİ TAKİP EDİN

Top