05.04.2019

MAKİNE MÜHENDİSLERİ ODASI ASO 1.OSB’Yİ ZİYARET ETTİ

Makine Mühendisleri Odası Ankara Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Sadettin Özkalender ve beraberindeki heyet ASO 1.OSB'de faaliyet gösteren Ankara Sanayi Odası Sürekli Eğitim Merkezini (ASOSEM) ziyaret etti.

ASO 1. Organize Sanayi Bölge Başkanı Niyazi Akdaş ev sahipliğinde gerçekleşen ziyarete Makine Mühendisleri Odası Ankara Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Sadettin Özkalender, Yönetim Kurulu Üyesi M. Serdar Ulu ile Anıl Uçar, Şube Müdürü Cenk Lişesivdin, Endüstri Mühendisi Mualla Özgür Özkan, Makine Mühendisleri Egegün Ünveren, M. Sezen Şengün ile Tuna Gönüllü, ASO 1.OSB Yönetim Kurulu Üyesi Serdar Tütek, ASO 1.OSB Bölge Müdürü Cüneyt Çalık, Eğitim Danışmanı Dr. Oğuz Poyrazoğlu, ASO Sürekli Eğitim Merkezi Müdürü Mustafa Yavuzer ve  Müdür Yardımcısı Ali Güvendiren katıldı.

Ziyarete ilişkin açıklama yapan Makine Mühendisleri Odası Ankara Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Sadettin Özkalender; "13 Nisan 2019 tarihinde düzenlenecek olan "Endüstri İşletme Mühendisliği Ankara Yerel Kurultayı"nı Ankara Sanayi Odası Sürekli Eğitim Merkezinin konferans salonunda gerçekleştirmeyi arzuluyoruz. Kurultayımızın teması olan  “Akıllı İşletmeler ve Endüstri Mühendisliği’nin Geleceği” konusunun Yetkinlik ve Dijital Dönüşüm Merkezi - Model Fabrika ile örtüşmesi nedeniyle kurultayımızı ASO Sürekli Eğitim Merkezinin konferans salonunda yapmayı istiyoruz. ASO Sürekli Eğitim Merkezi ile gerek ortak çalışma grubu ve eğitimci havuzu oluşturmak gerekse eğitimlerde karşılıklı katkı sağlamak amacıyla işbirliğine istekli ve hazırız" dedi.

ASO 1. OSB'deki sanayicilere hizmet vermek amacıyla sosyal sorumluluk projesi kapsamında ASO Sürekli Eğitim Merkezini hayata geçirdiklerini vurgulayan ASO 1.OSB Başkanı Niyazi Akdaş; "Hem firmalar bazında hem de OSB bazında buraya çok iyi bir yatırım yaptık. Buradan kar elde edelim gibi bir düşünce ve niyetimiz yok; kendi döngüsünü sağlayacak duruma gelsin bizim için yeterli olur düşüncesindeyiz. Ortak çalışma grubu oluşturup karşılıklı işbirliği yapmayı biz de istiyoruz." dedi.

Yetkinlik ve Dijital Dönüşüm Merkezi - Model Fabrika uygulaması ile KOBİ'lerde verimliliği ve sürdürebilirliği artırmayı, dijital dönüşümü hızlandırarak ülkemize rekabet üstünlüğü kazandırmayı hedeflediklerinin altını çizen ASO 1. OSB Yönetim Kurulu Üyesi Serdar Tütek; "Model Fabrikada katılımcılara yalın eğitimi öğretiyoruz. Yalın üretimi sanayide oturtmak için çok fazla çaba sarf ediyoruz. Mevcut durumu optimize etmeden, yalın üretimi oturtmadan dijitalleşmek mümkün değil. Model fabrikanın yerinde görülmesi  “Akıllı İşletmeler ve Endüstri Mühendisliği’nin Geleceği” konusunun  katılımcıların zihninde netleşmesini sağlayacaktır" dedi.

13 Nisan Cumartesi günü 09.00-18.00 saatleri arasında ASO Sürekli Eğitim Merkezinin Konferans Salonu’nda gerçekleştirilmesine karar verilen yerel kurultaya Ankara Sanayi Odası 1. Organize Sanayi Bölgesindeki işletmelerin, 11 üniversiteden 165 mühendis adayı öğrencinin ve pek çok sayıda akademisyenin katılması düşünülüyor. ASO Sürekli Eğitim Merkezinin 250 kişilik konferans salonunda gerçekleştirilecek olan kurultayda "Teknolojik Gelişmeler ve Mühendisliğin Yeri, Parti Üretimi mi, Tek Parça Akışı mı? Box Simulation, Endüstri Mühendisliği ve Endüstri 4.0, Öğrencilik ve Sonrasında Yeni Sanayi Devrimi, Endüstri 4.0’da Bugün ve Gelecek" konu başlıkları ele alınacak.

Kurultaya katılmak isteyenler için Meşrutiyet Caddesi No:19 adresinde yer alan Makine Mühendisleri Odası Ankara Şubesi önünden 08.20'de servis kalkacak.

Galeri

MAKİNE MÜHENDİSLERİ ODASI ASO 1.OSB’Yİ ZİYARET ETTİ

SOSYAL MEDYADA BİZİ TAKİP EDİN

Top