01.03.2019

ASO 1.OSB 3. OLAĞAN MALİ GENEL KURULU YAPILDI

Mali Genel Kurul'da konuşan Başkan Niyazi Akdaş; " ASO 1.OSB Yönetim Kurulu olarak adil ve şeffaf olmaya, alacağımız kararlarda bölge sanayicilerimizle birlikte ortak hareket ederek iyi iletişim kurmaya azami gayret ve titizlik göstererek sanayicilerimize en iyi şekilde hizmet vermenin plan ve programını yapacağız. " dedi.

Mali genel kurulda ASO 1.OSB’nin 2018 yılı yönetim, denetim ve faaliyet raporları ibra edildi. Ayrıca 2019 yılının tahmini bütçeleri de mali genel kurulda kabul edildi.

ASO1. OSB Konferans salonunda gerçekleştirilen toplantıya ASO 1.OSB Başkanı Niyazi Akdaş, ASO 1.OSB Başkan Vekili Namık Kodaman, ASO 1.OSB Başkan Vekili Mustafa Bozkurt, Sayman Üye Serdar Tütek, Yönetim Kurulu Üyesi Tahsin Ata, Bölge Müdürü Cüneyt Çalık, Genel Kurul Üyeleri ve Bölge sanayicileri katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Başkan Niyazi Akdaş, katılımcılara 2018 yılında neler yaptıklarını, yeni dönemde de neler yapacaklarını anlattı.

ASO 1.OSB’nin çok daha iyi yerlere gelmesi ve Bölge sanayicilerin işlerinin daha da sürekli hale gelmesini sağlamak amacıyla çalışmalar yaptıklarının altını çizen Başkan Akdaş,” ASO 1.OSB Yönetim Kurulu olarak bu güne kadar yapmış olduğumuz hizmetlerin bundan böylede daha iyi şartlarda yapacağımızı belirtmek istiyorum. Birlik ve beraberlik içinde Bölgemizi çok daha iyi yerlere getireceğiz. Geçmişe baktığımızda bugün Bölgemiz birçok alanda gerçekleştirdiği önemli projelerle Türkiye’nin model organize sanayi bölgesi konumundadır. Ayrıca ASO 1.OSB örnek teşkil eden bir Bölge olmuştur. Yönetim Kurulu olarak tek hedefimiz Bölgemizi çok daha iyi yerlere gelmesi ve tüm sanayicilerimizin işlerinin daha da sürekli hale gelmesini sağlamaktır. Bugün gerçekleştirdiğimiz Genel Kurulumuzun hayırlı olmasını diliyor, Yönetim Kurulu ve şahsım adına bize gösterdiğiniz güven nedeniyle, sizlere teşekkürlerimi sunuyorum” diye konuştu.

ASO 1. Organize Sanayi Bölgesine nitelikli eleman kazandırmak amacıyla Bölgede yürütülen eğitim faaliyetleri bilgiler veren Akdaş sözlerini şöyle sürdürdü:

“Hepinizin bildiği üzere, sanayide yaşanılan en büyük sorunlarının başında ara elemen ihtiyacı bulunmaktadır. Bu nedenle Bölge yönetimi olarak öncelik verdiğimiz konuların başında eğitim gelmekte olup, uluslararası rekabet gücünü artırabilmenin en önemli yolunun iyi yetişmiş nitelikli insan gücü ihtiyacının karşılanmasından geçtiği bilinci ile eğitim konusunda pek çok faaliyet yürütmekteyiz. Bu çerçevede bünyemizde faaliyet gösteren ASO Teknik Koleji, Erkunt Mesleki Eğitim Merkezi,Hacettepe Ankara Sanayi Odası 1. OSB Meslek Yüksekokulu ve ASO 1.OSB Anaokulu’nda yaklaşık 3200 öğrencimiz eğitim görmektedir. Ayrıca yakın zamanda Bölgemiz içerisinde faaliyete geçen ASO Sürekli Eğitim Merkezi projesi ile üyelerimizin yetişmiş eleman ihtiyacı olan mesleklerde, kısa sürelerde teorik ve pratik detaylı eğitimlerle işletme personellerimize ve yeni işe başlayan personel adaylarımıza deneyim, bilgi ve tecrübe kazandırarak; işletmelerimizin verimliliğinin arttırılmasını sağlayacağız” dedi.

Toplantıda ASO 1.OSB Sayman Üyesi Serdar Tütek, Denetim Kurulu Üyesi Osman Baştaş ve Bölge Müdürü Cüneyt Çalık tarafından katılımcılara 2018 yılı denetim raporu ile 2019 yılı çalışma programı ve tahmini bütçe hakkında bilgiler verdi.


SOSYAL MEDYADA BİZİ TAKİP EDİN

Top