27.02.2019

MANSUR YAVAŞ, ASO 1.OSB’DE SANAYİCİLERLE BİR ARAYA GELDİ

Millet İttifakı Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mansur Yavaş, Ankara Sanayi Odası 1. Organize Sanayi Bölgesi’ni ziyaret etti.

ASO 1. Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Niyazi Akdaş ev sahipliğinde gerçekleşen toplantıda bölgede yaşanan sorunları dinleyen Yavaş, organize sanayi bölgelerini (OSB) destekleyeceklerinin sözünü verdi.

“Birlikte üreteceğiz, birbirimizi destekleyeceğiz”

 Sorunların çözümünde birlikte çalışacaklarını vurgulayarak bir açıklama yapan Yavaş, “Hep beraber masaya oturup çözüm arayan, Ankara’nın 2050 yılını birlikte kararlaştıracağımız bir yönetim oluşacak. Mutlaka ve mutlaka sizlerin görüşlerine başvuracağız” dedi. Yavaş, şöyle devam etti: “Özellikle iş alanlarında, sanayicilikte bizlerden ne talep edildiyse biran evvel yerine getirmeye çalışacağız. İlk yapacağım işlerden biri fuar alanını bir an önce bitirmek, belediye olarak elimizden ne geliyorsa onu yapacağız. Belediye olarak, istihdamı ve üretimi artıracak tarımdan turizme ve sanayiye kadar bütün alanlarda varız. Yerli üretimi teşvik edeceğiz, belediye alımlarında da yerli üretime öncelik vereceğiz. Birlikte üreteceğiz, birbirimizi destekleyeceğiz.” diye konuştu.

“OSB’lere istihdam projeleri geliştireceğiz”

 Konuşmasının devamında OSB'lere ulaşım meselesinin çözümü için ellerinden gelen gayreti göstereceğini dile belirten Yavaş “OSB’lerle üretimin artması için istihdam projeleri geliştireceğiz. Sadece fuar alanı değil, yurt dışındaki fuarlara da katılım için belediyemiz danışmanlık desteği verecek. Sanayi bölgelerinde alt yapıdan tutun da ulaşıma kadar birçok sorun var. Organize sanayi bölgelerini kalkındırmadan Ankara’yı kalkındıramazsınız” diye konuştu.

 Yavaş, daha sonra toplantıya katılan Bölge sanayicilerinin sorularını yanıtladı.

SOSYAL MEDYADA BİZİ TAKİP EDİN

Top