15.02.2019

ÇORUM İL YÖNETİCİLERİ ASO 1.OSB'Yİ ZİYARET ETTİ

Çorum Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Murat Ocak ve beraberindeki heyet; dijital dönüşüm ve yalın üretim noktasında sanayicileri bilgilendirmek amacıyla Yetkinlik ve Dijital Dönüşüm Merkezi-Model Fabrikayı yerinde görüp tecrübelerini Çorum sanayicileri ile paylaşmak amacıyla ASO Sürekli Eğitim Merkezi ile Yetkinlik ve Dijital Dönüşüm Merkezi-Model Fabrika'yı ziyaret etti. Ziyarette olası işbirliği halinde yapılacak çalışmalarla ilgili fikir alış verişinde bulunuldu.

ASO 1.OSB Bölge Müdürü Cüneyt Çalık ev sahipliğinde gerçekleştirilen ziyarete, Çorum Sanayi Teknoloji İl Müdürü Murat Ocak, Çorum KOSGEB Müdürü Yusuf Yıldız, Çorum Yatırım Destek Ofisi İl Koordinatörü Özden Özgür Yalçın, Türk Standartları Enstitüsü Çorum Belgelendirme Müdürü Talha Temür,ASO Sürekli Eğitim Merkezi Müdürü Mustafa Yavuzer ile Yetkinlik ve Dijital Dönüşüm Merkezi-Model Fabrika Müdürü Ufuk Kaya katıldı.

Sosyal sorumluluk projesi kapsamında Ankara Organize Sanayi Bölgesindeki sanayicilere hizmet vermek amacıyla ASO Sürekli Eğitim Merkezinin hayata geçirdiklerinin altını çizen ASO 1.OSB Bölge Müdürü Cüneyt Çalık 10 milyon m² alana sahip olan ASO 1.OSB'de 300'e yakın fabrika 40 bin civarında çalışan bulunmaktadır. Bölgemizin her yıl 2000 ila 2500 civarında nitelikli iş gücüne ihtiyacı bulunmaktadır. Lokasyon olarak önce kendi sanayicimizin nitelikli iş gücünü yetiştirmeyi sonra Türkiye'deki diğer sanayi bölgelerinin nitelikli iş gücünü yetiştirmeyi hedefliyoruz" dedi.

Ayrıca Çalık, Türkiye'de bir ilk olan Yetkinlik ve Dijital Dönüşüm Merkezi- Model Fabrika'yı ise KOBİ'lerde verimliliği artırmak ve dijital dönüşümü hızlandırmak amacıyla hayata geçirdiklerini ifade etti.

Çorum Sanayi Teknoloji İl Müdürü Murat Ocak ise ASO Sürekli Eğitim Merkezi ve Yetkinlik ve Dijital Dönüşüm Merkezi Model Fabrika ile ilgili düşüncelerini şöyle dile getirdi: "Nitelikli iş gücü Türkiye'nin ortak sorunu. Gerek Türkiye'nin nitelikli iş gücü sorununa çözüm bulmak açısından gerekse yalın üretim ile verimliliği arttırma açısından düşünülmüş güzel bir eğitim merkezi. Dijital dönüşüm ve yalın üretim noktasında hangi sanayicimizi buraya getirebiliriz?  Sanayicimizle tecrübe paylaşımını nasıl yapabiliriz? Sektör sınırı var mı? Birlikte nasıl iş birliği yapabiliriz? Konularında aydınlamak için eğitim merkezinizi ziyaret ettik. Merkezinizi kalabalık bir grupla tekrar ziyaret etmek istiyoruz" dedi.

Her türlü işletmeyle iş birliğine hazır olduklarını vurgulayan ASO Sürekli Eğitim Merkezi Müdürü Mustafa Yavuzer "Üretime yönelik nitelikli iş gücünün ya da başarılı personellerin ortaya çıkması için mesleki ve teknik eğitim kurumlarını tercih edilen okullar haline getirmeliyiz. Bu anlamda ulusal ve uluslararası iş piyasasının ihtiyaç ve talepleri doğrultusunda nitelikli iş gücünü yetiştirecek olan ASO Sürekli Eğitim Merkezi özgün ve orjinal bir eğitim merkezi olacak. ASO Sürekli Eğitim Merkezi kendi alanında Türkiye'ye rol model olacak önemli bir eğitim merkezi" dedi.

Model Fabrika uygulaması ile üretimde zihniyet değişimini hedeflediklerini vurgulayan Yetkinlik ve Dönüşüm Merkezi - Model Fabrika Müdürü Ufuk Kaya ise "Bu uygulama ile Türkiye üretimde yapısal dönüşümü gerçekleştirecektir" dedi.

Program, bölgede yer alan ASOSEM ve Yetkinlik ve Dijital Dönüşüm Merkezi’nin derslik, atölye ve uygulama alanlarının detaylı bir şekilde gezilmesiyle sona erdi.

 

Galeri

ÇORUM İL YÖNETİCİLERİ ASO 1.OSB'Yİ ZİYARET ETTİ
ÇORUM İL YÖNETİCİLERİ ASO 1.OSB'Yİ ZİYARET ETTİ
ÇORUM İL YÖNETİCİLERİ ASO 1.OSB'Yİ ZİYARET ETTİ

SOSYAL MEDYADA BİZİ TAKİP EDİN

Top