08.01.2019

ASO 1.OSB VE HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALADI

ASO 1.OSB ve Hacettepe Üniversitesi arasında, üniversite öğrencilerinin eğitimine yönelik işbirliği protokolü imzalandı. Protokol kapsamında, Hacettepe ASO 1.OSB Meslek Yüksekokulu öğrencileri, ASO 1.OSB’de yer alan firmalar ile teknolojik işbirliğinin sağlanması ve sektörün ihtiyaç duyduğu nitelikli teknik eleman ihtiyacının karşılanması hedefleniyor.

Hacettepe Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Haluk Özen ve ASO1.OSB Yönetim Kurulu Başkanı Niyazi Akdaş arasında imzalanan protokol kapsamında, Hacettepe ASO 1.OSB Meslek Yüksekokulu öğrencileri ASO 1.OSB’de mesleğine uygun işletmelerde hali hazırda var olan işyeri beceri eğitimi çalışmaları daha da güçlenerek devam edecek. Stajını başarıyla tamamlayan öğrenciler, gerekli şartlar yerine getirildiği takdirde, mezuniyet sonrası ASO 1.OSB’de yer alan işletmelerde istihdam edilebilecek.

ASO 1.OSB konferans salonunda gerçekleşen imza törenine, ASO 1.OSB Başkanı Niyazi Akdaş, Hacettepe Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Haluk Özen, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Özcan Gülsoy, Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Candan Gökçeoğlu, ASO 1.OSB Yönetim Kurulu Üyesi Serdar Tütek, Bölge Müdürü Cüneyt Çalık, Kara Harp Okulu Dekanı Prof. Dr. Tufan Gündüz, Türkiyat Araştırmaları Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Yunus Koç, Hacettepe ASO MYO Müdürü  Prof. Dr. Ali İhsan Karayiğit ile çok sayıda öğretim görevlisi katıldı.

İmzalanan protokol kapsamında Hacettepe Üniversitesinin bilgi birikiminden istifade etmeye devam edeceklerini belirten Başkan Akdaş, ASO 1.OSB’de yer alan 300 fabrikanın üniversite sanayi işbirliğiyle daha da güçleneceğini dile getirdi.  Sanayicinin nitelikli ve donanımlı çalışanlara olan ihtiyacını karşılamak amacıyla üniversite-sanayi işbirliğinin öneminin altını çizen Akdaş,” Bugün imzalamış olduğumuz işbirliği protokolü ile Hacettepe Üniversitesinin sahip olduğu bilgi birikimi, iş dünyasının ihtiyaçları ve deneyimi ile birleştirerek sektörün ihtiyaç duyduğu nitelikli teknik eleman ihtiyacının karşılanmasını hedefliyoruz. Ayrıca Hacettepe Ankara Sanayi Odası 1. OSB Meslek Yüksekokulu öğrencilerinin iş dünyasını daha yakından tanıması, iş dünyasının gerçek ihtiyaçlarından yola çıkılarak bitirme projelerinin ve derslerin bir kısmını gerçek üretim ortamlarında uygulamalı olarak yapılması gibi çalışmalar hedeflenmektedir”  diye konuştu.

ASO 1.OSB’nin üretim, ihracat ve eğitim kurumlarıyla işbirliği açısından örnek bir organizasyon olduğunu kaydeden Hacettepe Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Haluk Özen ise işbirliği protokolünün her iki kurum için hayırlı olmasını diledi.

Galeri

SOSYAL MEDYADA BİZİ TAKİP EDİN

Top