06.09.2021

ASO TEKNİK KOLEJİ YENİ EĞİTİM-ÖĞRETİM YILINA MERHABA DEDİ


Ankara Sanayi Odası’nın mesleki eğitime vizyon getirmek amacıyla hayata geçirdiği   ASO Teknik Koleji, 2021-2022 Eğitim ve Öğretim yılına ASO 1.OSB’ de düzenlenen törenle merhaba dedi.

Törene, Ankara Sanayi Odası Başkanı Nurettin Özdebir, ASO  1. OSB Başkanı Niyazi Akdaş, Yönetim Kurulu Üyesi Serdar Tütek, Bölge Müdürü Cüneyt Çalık ASO Eğitim Kurulu Üyeleri, sanayiciler, veliler ve öğrenciler katıldı.

ASO Başkanı Özdebir, yeni eğitim ve öğretim yılının öğrenci, öğretmen ve velilere hayırlı olmasını dileyerek başladığı konuşmasında, bilim ışığında sorgulayan ve araştıran gençlere ihtiyacımız olduğunu vurgulayarak,  teknolojinin hızla geliştiğini ve bu gelişime ayak uydurabilecek insanlara ihtiyaç duyulduğuna dikkat çekti.  

Özdebir, “Nitelikli insan kavramı için sadece akademik eğitim yeterli değil. Bu akademik bilgiyi hayata taşıyabilecek, imalat sanayisinde bunu üretime çevirebilecek kabiliyette ve beceride olan insanlara ihtiyacımız var. Bugün işletmelerimiz insanları değerlendirirken ne bildiğine değil bildikleri ile neler yapabileceklerine bakıyor. Dünyadaki rekabet artık buna göre şekilleniyor. Ülke olarak bilim ışığında sorgulayan ve araştıran gençlere ihtiyacımız var. Bunun için de mesleki eğitim her alanıyla son derece önemli” dedi.ASO 1.OSB Başkanı Niyazi Akdaş ise yeni öğretim yılının tüm eğitim camiası için hayırlı olmasını diledi.

ASO Teknik Koleji’nin ASO 1.OSB çatısı altında ülkemize değer katan, lider, yenilikçi ve vatansever bireyler yetiştirmek gayesiyle açıldığına vurgu yapan Akdaş, ” ASO Teknik Koleji ile mesleki eğitimin en önemli gereksinimi olan çağdaş teknolojiyi kullanarak yeni nesil eğitim anlayışını ülkemize getirmiş olmanın gururu ve mutluluğunu yaşamaktayız” dedi.

122 öğrencinin yeni kayıt yaptırdığı ASO Teknik Koleji’nde  bu yıl toplam 483 öğrenci eğitim görecek.

Galeri

SOSYAL MEDYADA BİZİ TAKİP EDİN

Top