19.09.2018

SGK BAŞKANI BAĞLI'DAN ASO 1.OSB’YE ZİYARET

Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanı Dr. Mehmet Selim Bağlı, ASO 1. Organize Sanayi Bölgesi’ni ziyaret etti. Bölgede yürütülen çalışmaları ve eğitim faaliyetlerini yerinde inceleyen Başkan Bağlı, ASO 1.OSB yönetimine "istihdam teşvikleri" hakkında bilgiler verdi.

Ankara Sanayi Odası Başkanı Nurettin Özdebir ve ASO 1.OSB Yönetim Kurulu Başkan Vekili Mustafa Bozkurt’un ev sahipliğinde gerçekleşen toplantıya, Sosyal Güvenlik Kurumu Ankara İl Müdürü Tuncay Cevheroğlu, ASO Yönetim Kurulu Üyesi Aytaç Dinçer, SGK temsilcileri ile Bölgede yer alan okulların yöneticileri katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Başkan Özdebir, Ankara’nın gelişen sanayi altyapısı, üretim kabiliyeti ve teknoloji odaklı bakış  açısıyla Türk sanayisinde öne çıkan şehirlerden birisi olduğunu ifade etti.  Ankara’nın  başkent olmasının yanında önemli bir sanayi şehri haline geldiğini belirten  Özdebir; ‘”Ankara son yıllarda teknolojinin yoğunlaştığı, katma değerli ürünlerin üretildiği ve ihraç edildiği önemli bir cazibe merkezi haline geldi. Aklınıza gelebilecek her türlü ürün Ankara’da üretilmekte. Özellikle savunma sanayii, elektrik-elektronik, iş makineleri, fabrikasyon metal ürünleri, ofis mobilyaları, bayan tekstil, medikal sektörü, bilişim ve inşaat sektörlerinde önemli bir üretim merkezi haline geldi" diye konuştu.

Konuşmasında ASO 1.OSB’de yer alan eğitim faaliyetleri hakkında bilgiler veren Özdebir şöyle konuştu:

“Ankara Sanayi Odası olarak eğitime büyük önem veriyoruz. Üreten nesiller yetiştirmek amacıyla, ASO 1.OSB’de yer alan         sanayicilerimizle işbirliği yaparak ülkemizin geleceğine değer katan,  geleneklerine bağlı kalarak çağın gereklerini iyi okuyabilen, topluma ve insanlığa değer katan bir gençlik yetiştirmek için var gücümüzle çalışıyoruz. ASO 1.OSB’de yer alan ASO Teknik Koleji ile mesleki eğitimin en önemli gereksinimi olan çağdaş teknolojiyi kullanarak yeni nesil eğitim anlayışını ülkemize getirmiş olmanın gururu ve mutluluğunu yaşamaktayız. ASO Teknik Koleji’nde dünya standartlarında mesleki eğitim ekipmanlarıyla öğrencilerimize son teknolojiyle eğitim alma imkanı tanımanın yanı sıra Türkiye'nin önde gelen eğitim kadrosuyla gençlerimiz emin ellerde meslek hayatına hazırlanıyor” dedi.

Misafirlere ASO 1.OSB’nin kurumsal yapısı, üyelerine yönelik sunulan hizmetler ve yürütülen projeler hakkında detaylı bilgiler veren  ASO 1.OSB Başkan Vekili Bozkurt ise yaptığını konuşmada,” Türkiye’nin en kurumsal organize sanayi bölgesi olma özelliğini taşıyan ve kuruluşundan bu yana 37 yılı geride kalan ve çok zor şartlar altında temelli atılan ASO 1.OSB, bugün 30 ayrı sektörde 334 firmanın üretim yaptığı, toplam 1000 hektar alan içerisinde kurulmuş Ülkemizin önde gelen Organize Sanayi Bölgeleri arasında yer almaktadır. Çok yakın bir sürede hemen hemen aynı büyüklükte gelişme sahamızda yaklaşık 300 fabrikanın da bacası tütecek.  Sizleri bölgemizde ağırlamaktan büyük mutluluk duyduğumu belirtmek isterim.  ASO 1.OSB Yönetim Kurulu olarak üyelerimizin devlet destekleri konusunda doğru bilgiye, doğru kaynaktan ulaşabilmelerini sağlamak amacıyla Sosyal Güvenlik Kurumu Ankara İl Müdürlüğü işbirliğiyle yakın zamanda bir toplantı düzenleyeceğiz” diye konuştu.

SGK Başkanı Mehmet Selim Bağlı ise yaptığı konuşmada SGK olarak özel sektör temsilcileriyle bir araya gelip kamuda yaşanılan sorunlarını dinleyerek masaya yatırılan sorunları yakından takip edeceklerini ifade etti. Bölgede yer alan çalışmaları ve eğitim faaliyetleri sunumlarını dikkatle izleyen Başkan Bağlı, en kısa zamanda bölge sanayileriyle birlikte kapsamlı bir toplantı gerçekleştireceklerini belirterek, ASO 1.OSB yönetimine “istihdam teşvikleri” hakkında detaylı bilgiler verdi.

Konuşmaların ardından Ankara Sanayi Odası Başkanı Nurettin Özdebir ve ASO 1.OSB Başkan Vekili Mustafa Bozkurt, Başkan Bağlı ve beraberindeki heyete ASO Teknik Koleji ve ASO Sürekli Eğitim Merkezini gezdirdi.

Galeri

SOSYAL MEDYADA BİZİ TAKİP EDİN

Top