05.12.2018

SANAYİ VE TEKNOLOJİ BAKANI MUSTAFA VARANK , ASO 1.OSB’Yİ ZİYARET ETTİ


Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank , ASO 1.OSB’yi ziyaret ederek incelemelerde bulundu. ASO 1. OSB Başkanı Niyazi Akdaş ev sahipliğinde gerçekleşen ziyarette Bakan Varank’a Bölgede yürütülen çalışmalar hakkında detaylı bilgiler verildi.

ASO 1.OSB’de gerçekleşen ziyarete,  Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Hasan Büyükdede, AK Parti İstanbul Milletvekili Mustafa Ataş, Sanayi Bölgeleri Genel Müdürü Ramazan Yıldırım, Sanayi Verimliliği Genel Müdürü Halil İbrahim Çetin, Kalkınma Ajansları Genel Müdürü Barış Yeniçeri, ASO 1.OSB Yönetim Kurulu Başkan Vekili Mustafa Bozkurt, Yönetim Kurulu Üyeleri Serdar Tütek ve Tahsin Ata, Bölge Müdürü Cüneyt Çalık ile bazı Bakanlık Bürokratları katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Başkan Akdaş, “Şuanda organize sanayi bölgemiz, 10 milyon metrekarelik alanda Türkiye’nin en önemli organize sanayi bölgeleri arasında yer almaktadır. Yaklaşık 320 fabrikamız var. Kuruluşunun üzerinden geçen 30 yıllık süre zarfında Türkiye’nin en köklü ve güçlü organize sanayi bölgelerinden birisi olmayı başaran ASO 1.OSB, 50 bin civarında çalışanı ve ülke ekonomisine yapmış olduğu katkıyla sanayinin yeni üretim üssü olmaya yolunda emin adımlarla ilerliyor. ” dedi.

Bakan Varank’a ASO Sürekli Eğitim Merkezi ve Model Fabrika Yetkinlik ve Dönüşüm Merkezi’nin faaliyetleri hakkında bilgiler veren Akdaş,” Sanayide daha nitelikli ve teknolojik üretime geçmek ve daha fazla katma değer oluşturmak ve en önemlisi sanayi devrimine ayak uydurabilmemiz için   Ar-Ge, inovasyon, markalaşma ve eğitim altyapısı gibi konulara yoğunlaşmış olmamız gerekiyor. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından, Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı'nın (UNDP) teknik iş birliği ve Ankara Sanayi Odası ve ASO 1.OSB’nin uygulama ortağı olarak katılımıyla bölgemizde inşa edilen Türkiye’nin ilk model fabrikasını Ankara’ya ve tüm sanayi sektörüne kazandırmanın heyecanını yaşıyoruz. Türkiye'nin ilk Model Fabrikası  projesiyle işletmelerimize yalın üretim, dijital dönüşüm, ürün geliştirme, enerji verimliliği ve diğer konularda gerçek bir üretim ortamında bir fabrikanın daha verimli olması için gereken her şeyi test ederek öğretmeyi amaçlıyoruz. Bölge sanayicileri olarak her zaman aynı azim ve kararlılıkla çalışıp, üretmeye ve yeni projeler yaratarak Ankara’mızın yeni başarı hikâyeleri yazmasına öncülük edeceğiz” diye konuştu.

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ise sanayicilere yönelik yaptığı konuşmada, “Türkiye ekonomisi sanayicilerimizin desteğiyle güçlenerek büyümeye emin adımlarla devam ediyor.  Sanayicinin üzerindeki ilave yükleri azaltmaya ve üretken yatırımları teşvik etmeye tüm gücümüzle devam edeceğiz. Ankara’nın mevcut potansiyelini daha da ileri taşımayı arzuluyoruz. Her türlü görüş ve önerinizi büyük bir titizlikle takip edeceğimizden kuşkunuz olmasın” diye konuştu.

Varank'ın ziyareti Bölgede yer alan Model Fabrika Yetkinlik ve Dönüşüm Merkezinin gezilmesiyle sona erdi.

Galeri

SOSYAL MEDYADA BİZİ TAKİP EDİN

Top