15.11.2018

GÜRİŞ HOLDİNG’İN KURUCUSU VE ONURSAL BAŞKANI İDRİS YAMANTÜRK, ASO TEKNİK KOLEJİ ÖĞRENCİLERİYLE BİR ARAYA GELDİ

Güriş Holding’in Kurucusu ve Onursal Başkanı, İdris Yamantürk ASO Teknik Koleji tarafından düzenlenen ’Kariyer Günleri’ etkinliğine konuşmacı olarak katıldı.

Yamantürk, öğrenim hayatı ve iş hayatı döneminde edindiği tecrübeleri öğrencilerle paylaştı ve konferansın ardından öğrencilerin sorularını yanıtladı.

ASO 1.OSB’de düzenlenen etkinliğe Ankara Sanayi Odası Başkanı Nurettin Özdebir, ASO 1.OSB Başkanı Niyazi Akdaş, ASO Eğitim Vakfı Üyeleri, ASO Teknik Koleji öğretmen ve öğrencileri katılım gösterdi.

Konuşmasında 92 yıllık kariyer yolculuğunda edindiği tecrübe, birikim ve sektörel bilgilerini gençlerle paylaşan Yamantürk, “Ailenize, vatanınıza ve milletinize yararlı birer bireyler olmak istiyorsanız, okuyun, çok çalışın ve yaptığınız her işte farkındalık yaratın. Ülkemize ve milletimize borcumuzu ödemek için önce bilgili olmalıyız, sonra da çok çalışmalıyız. Bilgimizi ve emeğimizi milletimizin hayrına kullanmalıyız. Sizlere tavsiyem yaşamınızda devamlı öğrenmeyi ilke edinin, kendinize güvenin ve sürekli kendinizi geliştirmeye çalışın" diye konuştu.

1926 yılının Haziran ayında dünyaya gözlerini açtığını dile getiren Yamantürk,”1926 doğumlu olduğum halde kayıtlara doğum tarihim 1 Şubat 1928 olarak yazılmış. Eskiden, bizim oralarda ilçeye giden birinin eline hemen bir kâğıt tutuşturulur, filancanın şu, şu çocukları doğdu, adı da budur denirmiş. O da nüfusa kaydettirir, ama kiminin adı, kiminin de yaşı yanlış yazılırmış. Yahut da daha önce doğup ölmüş olanın yerine bir de bakıyorsunuz ki, kayıttan düşürülmediği için siz yazılmışsınız. Kimlik, adıyla, sanıyla üzerinize giydirilmiş. Artık o, siz olmuşsunuz” dedi.

Güriş Holding’in 1958 yılında, bir kolektif şirket olarak kurulduğunu ve Türkiye genelinde inşaat/taahhüt işleri yapmak için faaliyete geçtiğini vurgulayan Yamantürk,” Güriş Holding’in macerası 1958 yılında başlamıştır. Çalışmak ve üretmek beni ayakta tutan en büyük etken. 92  yaşındayım. Sabah tüm personelden önce şirkete gidiyorum. Şirketimizi büyütmek  için projeler üretiyorum. Yaşantım boyunca güler yüzlü olmaya ve insanları sevmeye özen gösterdim. Hiç tanımadığım, anasının, babasının adını bilmediğim insanları, sizi, sizin babanızı, kardeşlerinizi bütün sülalenizi sevmek zorundayım. Eğer millet olmak istiyorsak siz de bu şekilde sevmek zorundasınız. Biz eğitilmiş insanlarız. Ben ortaokulun bir kısmını ve lisenin tamamını devlet okulunda okudum, üniversiteyi devlet bursu ile okudum. Bana bu imkânı açmasalardı burada olmazdım. Ben buraya kendiliğimden gelmedim, kendim istediğim için de gelmiş değilim. O imkânı verenler beni buraya getirdi. Kendimi halen borçlu hissediyorum ve bu borcu ödemeye devam edeceğim. Ödeyemediklerimizi de çocuklarımız ödeyecek” diye konuştu.

Konuşmasının sonunda öğrencilerin sorularını yanıtlayan Yamantürk’e Başkan Niyazi Akdaş tarafından ASO Teknik Koleji öğrencilerinin tasarladığı Türk bayrağı ve okul logosunun bulunduğu flama hediye edildi.

SOSYAL MEDYADA BİZİ TAKİP EDİN

Top