10.11.2020

ANTALYA OSB’DEN ASO 1.OSB’YE ZİYARET

Antalya OSB Başkan Yardımcısı ve Eğitim Komisyonu Başkanı Mustafa Gizli ve beraberindeki heyet, ASO 1. OSB’yi ziyaret ederek ASO 1.OSB Yönetim Kurulu Üyesi Serdar Tütek ve Bölge Müdürü Cüneyt Çalık’dan bölgede yürütülen eğitim çalışmaları ve projeler hakkında bilgi aldı.

ASO 1.OSB Yönetim Kurulu Üyesi Serdar Tütek ev Sahipliğinde gerçekleşen ziyarete, Antalya OSB Başkan Yardımcısı ve Eğitim Komisyonu Başkanı Mustafa Gizli, Antalya OSB Denetim Kurulu Başkanı Fatih Tapcı, Eğitim Komisyonu Üyeleri Aydın Topuz ve Ömer Bacanak, ASO 1.OSB Bölge Müdürü Cüneyt Çalık ve Müdür Yrd. Kamil Sunal katıldı.

Toplantıda konuşan Serdar Tütek, konuklara ASO 1.OSB’nin eğitim faaliyetleri, bölgede üretilen ürünler, çalışan sayıları ve ihracat rakamları hakkında bilgilendirmede bulundu. ASO 1.OSB’nin sektörel çeşitlilik ve üretilen ürün zenginliği açısından ülkemizin sayılı OSB’leri arasında yer aldığını dile getiren Tütek,” Bölgemiz 1990 yılında faaliyete başladı. Şuan yaklaşık 300 sanayicimiz burada üretim yapıyor. Bölgemiz içerisinde yer alan ASO Teknik Koleji, Erkunt Mesleki Eğitim Merkezi, Hacettepe Üniversitesi ASO 1 OSB MYO, ASO 1.OSB Anaokulu, ASOSEM, Ankara Üniversitesi ASO 1.OSB MYO ve Model Fabrika projesi ile ülkemizin ve bölge sanayicilerimizin nitelikli ve donanımlı çalışanlara olan ihtiyacını karşılamak amacıyla eleman yetiştiriyoruz.Eğitim konusunda çok önemli tecrübelerimiz var.Bölge Yönetimi olarak Antalya OSB’ye her konuda destek vermeye hazırız." diye konuştu.

OSB’lerin eğitim çalışmaları ve sanayiciye daha iyi hizmet verebilmek için ASO 1.OSB’de incelemelerde bulunduklarını dile getiren Antalya OSB Başkan Yardımcısı Mustafa Gizli,”Bu kapsamda ASO 1.OSB’nin konuğu olarak buradayız. Sizlerin tecrübelerinden faydalandık. ASO 1. OSB'deki uygulanan bazı eğitim faaliyetlerini kendi sanayi bölgemizde hayata geçirebilmek için çalışmalarımız devam ediyor. OSB’ler arası ilişkileri güçlendirmek ve karşılıklı fikir alışverişi yapmak için ziyaretlerimiz devam edecek” diye konuştu.

Program,bölgede yer alan ASO Teknik Koleji, Erkunt Mesleki Eğitim Merkezi, ASOSEM ve Model Fabrika’nın derslik, atölye ve uygulama alanlarının detaylı bir şekilde gezilmesiyle sona erdi.

SOSYAL MEDYADA BİZİ TAKİP EDİN

Top