11.09.2020

HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ PROF. DR. MEHMET CAHİT GÜRAN ASO 1.OSB’Yİ ZİYARET ETTİ

Hacettepe Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Cahit Güran ve akademisyenlerden oluşan heyet, Ankara Sanayi Odası (ASO) 1.Organize Sanayi Bölgesini (OSB) ziyaret etti. Ziyarette Hacettepe Üniversitesi ile ASO 1.OSB arasında ortak işbirliği konuları ele alındı.

ASO 1.OSB Başkanı Niyazi Akdaş ev sahipliğinde gerçekleşen ziyarete Hacettepe Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Cahit Güran, Rektör Yardımcıları Prof.Dr. Ahmet Serper, Prof.Dr. Vural Gökmen, Prof.Dr. Aydın Ulucan, Hacettepe ASO 1.OSB Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof.Dr. Adil Binal, ASO 1.OSB Yönetim Kurulu Üyeleri Serdar Tütek ve Tahsin Ata, Bölge Müdürü Cüneyt Çalık, Müdür Yardımcısı Kamil Sunal ve çok sayıda akademisyen katıldı.                                                                               

2012 tarihinde eğitim faaliyetlerine başlayan Hacettepe ASO 1. OSB Meslek Yüksekokulunda 2 yıl süresince toplam 6 dönemde eğitim-öğretim verildiğini vurgulayan ASO 1.OSB Başkanı Niyazi Akdaş şöyle konuştu;

“Bölgemizde sadece Ankara’ya değil Türkiye’ye de örnek olacak 7 farklı okulumuz var”

ASO 1.OSB Yönetim Kurulu olarak sanayicilerimize ve yaklaşık 50 bin iş ortağımız olarak gördüğümüz çalışanımıza fayda sağlayacak her türlü katkıyı vermek adına çalışmalar yapıyoruz. Eğitim bunların içinde önemli bir yer kaplıyor.  Yaşadığımız bilgi çağının öncüleri arasında yer alabilmek için ülkemizin geleceğine değer katan, lider, yenilikçi ve vatansever bireyler yetiştirmek zorundayız. Bizi teknoloji çağının öncüsü yapacak olan kurumların başında üniversiteler gelmektedir. Üniversiteler, özel sektörün en büyük araştırma, geliştirme, inceleme, teknoloji ve bilgi kaynağıdır. Hacettepe Üniversitesi, dünya standartlarında mesleki eğitim ekipmanlarıyla öğrencilerimize en son teknolojiyle eğitim alma imkânı tanıyor olmanın yanı sıra Türkiye'nin önde gelen eğitim kadrosuyla gençlerimizi emin ellerde meslek hayatına hazırlayan bir üniversitemiz.Sanayicilerimiz ile akademisyenlerimizin daha fazla bir araya gelerek Ankara sanayisi ve ASO 1.OSB için faydalı olabilecek projeler hakkında bilgi alış verişinde bulunması gerekiyor. Hacettepe Üniversitesi ile Bölgemizde yeni bir okulun inşaatı ile ilgili görüşmeler yapıyoruz. En kısa zamanda yeni binasında eğitim verecek bir Hacettepe Meslek Yüksekokulu olacak. Bölge Yönetimi olarak Hacettepe Üniversitesi’ne her konuda destek vermeye hazırız ”diye konuştu.

“Bölgede gerçekleşen eğitim faaliyetleri bizleri çok etkiledi”

 Hacettepe Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Cahit Güran ise Hacettepe Üniversitesi olarak sanayicinin üretim noktasında yaşadığı problemleri azaltmak için akademik anlamda gereken tüm destekleri vermeye hazır olduklarını söyledi. ASO 1.OSB’nin, çevrecilik, ihracat, inovasyon ve eğitim kurumlarıyla işbirliği açısından hem Türkiye'ye hem dünyaya örnek gösterilebilecek bir organizasyon olduğunu vurgulayan Güran,” üniversite-sanayi işbirliğinde OSB ve üniversiteler arasındaki işbirliklerini geliştirmek, sanayimizi katma değeri yüksek, yenilikçi ürünler üretebilen, yüksek teknoloji ağırlıklı bir yapıya kavuşturmak için sanayicimiz ve akademisyenlerimizin daha fazla bir araya gelmesi gerekiyor. Bölgede gerçekleşen eğitim faaliyetleri bizleri çok etkiledi.Eğitime vermiş olduğunuz değerli katkılar için sanayicilerimize teşekkür ediyorum. Bundan sonraki süreçte gerek toplantılar, gerekse ziyaretlerle işbirliklerini geliştirmeye yönelik ziyaretlerimiz devam edecek” diye konuştu.

ASO 1.OSB Yönetim Kurulu Üyesi Serdar Tütek de bölgede yürütülen çalışmalar ve eğitim faaliyetlerine ilişkin sunum gerçekleştirdi.

 Program, Hacettepe ASO 1. OSB Meslek Yüksekokulu,  ASO Teknik Koleji ve ASO Sürekli Eğitim Merkezinin derslik, atölye ve uygulama alanlarının detaylı bir şekilde gezilmesiyle sona erdi.

SOSYAL MEDYADA BİZİ TAKİP EDİN

Top