17.07.2020

BAKAN YARDIMCISI DR. ÇETİN ALİ DÖNMEZ ASO 1. OSB'Yİ ZİYARET ETTİ

Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Dr. Çetin Ali Dönmez ve beraberindeki heyet ASO 1.OSB’de faaliyetlerine devam eden Yetkinlik ve Dijital Dönüşüm Merkezi - Model Fabrika ve ASO Sürekli Eğitim Merkezini ziyaret etti.

Yoğun katılımla gerçekleşen ziyarete Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Dr. Çetin Ali Dönmez'in yanı sıra ASO 1.OSB Başkan Vekili Mustafa Bozkurt, Yönetim Kurulu Üyesi Serdar Tütek, Sanayi ve Verimlilik Genel Müdürü İbrahim Çetin, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Verimlilik Uygulamaları Dairesi Başkanı Mustafa Kemal Akgül, Bölge Müdürü Cüneyt Çalık, Müdür Yardımcısı Kamil Sunal, Model Fabrika Direktörü Ufuk Kaya, ASOSEM Merkez Müdürü Ruhi Kılıç sanayiciler ve akademisyenler katıldı.

Dönmez’e Yetkinlik ve Dijital Dönüşüm Merkezinin yalın üretim prensipleri, 100'den fazla şirkete sunulan fragman eğitimleri, Ağustos - Aralık 2019 tarihleri arasında gerçekleşen Ankara Model Fabrika 1. Öğren-Dönüş uygulamasının sonuçları ve eğitimlerine devam edilen 2. Öğren Dönüş uygulamasının süreçleri hakkında detaylı bilgiler verildi.

Yetkinlik ve Dijital Dönüşüm Merkezi ziyaretinin ardından ASOSEM’İ ziyaret eden Dönmez’e ASO 1.OSB Yönetim Kurulu Üyesi Serdar Tütek tarafından merkezin faaliyetleri hakkında bilgiler verildi. ASOSEM’in  Türkiye'de Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) onaylı OSB'ler içinde yer alan ilk sürekli eğitim merkezi olduğunu belirten Tütek,” Bölgemizde faaliyete geçen ASO Sürekli Eğitim Merkezi Türk sanayisine ve eğitim sistemine önemli katkılar sağlayacak bir proje. Merkezimiz İmalat sanayi başta olmak üzere üretim ve hizmet sektöründe faaliyet gösteren işletmelerin yeni ve gelişen teknolojiye uyum sağlayacak nitelikli işgücü ihtiyacının karşılanması için mesleki ve teknik eğitim vermektedir. Merkezde düzenlenen eğitimler sektörün ihtiyaçları ve MYK yeterlilikleri doğrultusunda özgün müfredat programları nitelikli işgücü kazandıracak kurslardır. Temmuz ayı itibarıyla MEGİP 2 programı kapsamında iş garantili mesleki eğitim görmek üzere 183 kişi eğitimlere başladı.” diye konuştu.

Konuk Bakan Yardımcısı daha sonra ASOSEM’in eğitimlerine katılan kursiyerlerle bir süre sohbet etti. Program, Yetkinlik ve Dijital Dönüşüm Merkezi ve ASOSEM’in derslik, atölye ve uygulama alanlarının detaylı bir şekilde gezilmesiyle sona erdi.

SOSYAL MEDYADA BİZİ TAKİP EDİN

Top