14.07.2020

AKSARAY HEYETİ ASO 1.OSB EĞİTİM FAALİYETLERİNİ İNCELEDİ

Aksaray İl Millî Eğitim Müdürü Hacı Ömer Kartal ve beraberindeki heyet, ASO 1.OSB’de yer alan ASO Teknik Koleji,Erkunt Mesleki Eğitim Merkezi, Yetkinlik ve Dijital Dönüşüm Merkezi-Model Fabrika ve ASO Sürekli Eğitim Merkezi’nin (ASOSEM) eğitim faaliyetlerini yerinde görüp tecrübelerini Aksaray sanayicileri ile paylaşmak amacıyla ASO 1.Organize Sanayi Bölgesini ziyaret etti. Ziyarette olası işbirliği halinde yapılacak çalışmalarla ilgili fikir alış verişinde bulunuldu.

ASO Başkanı Nurettin Özdebir, ASO 1.OSB Yönetim Kurulu Üyesi Serdar Tütek ve Bölge Müdürü Cüneyt Çalık’ın konukları karşıladığı ve ASO 1.OSB ev sahipliğinde gerçekleşen ziyarete, Aksaray İl Milli Eğitim Müdürü Hacı Ömer Kartal, Aksaray OSB Bölge Müdürü Ayhan Ermiş, Aksaray OSİAD Başkanı Serdar Öngün, Sincan İlçe Milli Eğitim Müdürü Ayfer Yıldırım, Aksaray’dan gelen sanayiciler ve Bölgede yer alan eğitim merkezlerinin idarecileri katıldı.

Toplantıda, mesleki eğitimden sanayi sektörünün beklentileri, Türkiye’de mesleki ve teknik eğitimin yapısı, Üniversite-Sanayi İşbirliği, mesleki teknik eğitimde OSB’lerde yer alan okulların rolü, mesleki teknik eğitim gören öğrencilerin ülkemizin üretimine ve istihdamına katkıları konuları ele alındı.

Aksaray il Milli Eğitim Müdürü Hacı ziyaret ile ilgili yaptığı konuşmada  ”ASO 1.OSB’de yer alan eğitim merkezleri Türkiye'ye rol model oldu. Yakın zamanda faaliyete geçireceğimiz eğitim uygulamalarına başlamadan sizleri ziyaret edip, tecrübelerinizden faydalanmak istedik. Burada yer alan eğitim merkezleri bizleri çok etkiledi. Gerek Türkiye'nin nitelikli iş gücü sorununa çözüm bulmak açısından gerekse yalın üretim ile verimliliği arttırma açısından düşünülmüş eğitim merkezleriniz var. Teorikte gördüğümüz bilgileri burada uygulamalı şekilde görme ve uygulama fırsatımız oldu. Aksaray il Millî Eğitim Müdürlüğü olarak mesleki eğitim, Endüstri 4,0,dijital dönüşüm ve yalın üretim noktasında Aksaray’da üretim yapan sanayicilerimizi bilgilendirerek sizleri ziyaret etmesini sağlayacağız” diye konuştu.

Program, ASO Teknik Koleji, Erkunt Mesleki Eğitim Merkezi, ASOSEM ve Model Fabrikanın derslik, atölye ve uygulama alanlarının detaylı bir şekilde gezilmesiyle sona erdi.

SOSYAL MEDYADA BİZİ TAKİP EDİN

Top