06.10.2018

MİLLİ EĞİTİM BAKAN YARDIMCISI ÖZER’DEN ASO 1.OSB’YE ZİYARET

Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Mahmut Özer ve MEB Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürü Prof. Dr. Kemal Varım Numanoğlu, ASO 1. OSB’de faaliyet gösteren ASO Teknik Koleji, Erkunt Mesleki Eğitim Merkezi, ASOSEM ve Model Fabrika’nın eğitim ve uygulama atölyelerini ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

Ankara Sanayi Odası Başkanı Nurettin Özdebir ve ASO 1.OSB Yönetim Kurulu Üyesi Serdar Tütek tarafından karşılanan misafirlere ASO 1.OSB’nin eğitim uygulamaları hakkında bilgiler verildi.

ASO 1.OSB’de gerçekleştirilen toplantıda, mesleki eğitimden sanayi sektörünün beklentileri, Türkiye’de mesleki ve teknik eğitimin yapısı, Üniversite-Sanayi İşbirliği, mesleki teknik eğitimde OSB’lerde yer alan okulların rolü, mesleki teknik eğitim gören öğrencilerin ülkemizin üretimine ve istihdamına katkıları konuları ele alındı.

Toplantının ardından misafirlere, Türk sanayisinin ihtiyaç duyduğu, donanımlı ve yüksek ahlaklı mühendis adayları yetiştirilmesi amacıyla ASO 1.OSB’de kurulan  ASO Teknik Koleji’nin eğitim ve uygulama atölyeleri Okul  Müdürü Refik Sargın tarafından, Erkunt Mesleki Eğitim Merkezi ve bölgemizde bulunan işletmelerle birlikte  yürütülen ve ülkemizde bir ilk olan “SİMEP” mesleki eğitim projesi Okul Müdürü Aydın Türkoğlu tarafından, Bölgemizde  yetişmiş eleman ihtiyacı olan mesleklerde, kısa sürelerde teorik ve pratik detaylı eğitimlerle işletme personellerimize ve yeni işe başlatılacak(SGK İşbaşı Eğitim Programları Kapsamında) personel adaylarımıza deneyim, bilgi ve tecrübe kazandırarak; işletmelerimizin verimliliğinin arttırılmasının sağlanması amacıyla kurulan ve Bölgemizde faaliyet gösteren “ASO Sürekli Eğitim Merkezi” projesi Merkez Müdürü Mustafa Yavuzer tarafından, İşgücü piyasasının ihtiyaç duyduğu nitelikte eleman yetiştirmek, işletmelerimizin verimliliğini artırmayı hedefleyen ve Endüstri 4,0’a geçiş için bir fırsat yaratacak olan Türkiye'nin ilk Model Fabrikası“ Model Fabrika Yetkinlik ve Dönüşüm Merkezi” Merkez Müdürü Ufuk Kaya tarafından misafirlere gezdirilerek, uygulanan  eğitim faaliyetleri hakkında bilgiler verildi.

Galeri

SOSYAL MEDYADA BİZİ TAKİP EDİN

Top