TACİKİSTAN BÜYÜKELÇİSİ ASO 1.OSB’Yİ ZİYARET ETTİ

Tacikistan’ın Ankara Büyükelçisi Muhammad Ali Rajabov ve beraberindeki heyet  Ankara sanayisini yakından incelemek ve Türk işadamlarıyla ortak iş yapabilmek için Ankara Sanayi Odası 1. Organize Sanayi Bölgesi’ni ziyaret etti.

ASO 1. OSB Yönetim Kurulu Üyesi Ayhan Gökmen ve Bölge Müdür Yardımcısı Kamil Sunal’ın ev sahipliğinde gerçekleşen ziyarette, konuk heyete Ankara sanayisi ve ASO 1. OSB hakkında bilgiler verdi.

Tacikistan ile sanayi alanında işbirliğinin geliştirilmesi konusunda her türlü desteğe hazır olduklarını belirten Gökmen, şöyle konuştu:

“ASO 1.OSB 2 miyar doları ihracat olmak üzere ülke ekonomisine yıllık 6 milyar dolar katkı sağlayan Türkiye’nin en iyi organize sanayi bölgelerinden bir tanesi olup, değişik sektörlerde 334 sanayi parselinde faaliyet gösteren 270 fabrikasıyla,40.000 kişiye doğrudan istihdam olanağı sağlayan bir sanayi şehri.Organize Sanayi Bölgeleri olarak önemli tecrübelerimiz var ve bu tecrübelerimizi sizlerle paylaşmaya hazırız ”diye konuştu.

Tacikistan’ın Ankara Büyükelçisi Muhammad Ali Rajabov ise, Türkiye ile Tacikistan arasında başta sanayi ve olmak üzere her alanda ilişkilerin gelişmesinin kendileri için de büyük önem taşıdığını belirterek, Türkiye’de gerçekleştirecekleri temaslar neticesinde edinecekleri bilgi ve tecrübelerle iki ülke ilişkilerine katkıda bulunmayı arzu ettiklerini dile getirdi.

Konuşmalardan sonra  Bölgede yer alan Altim Alüminyum,Ersa Mobilya, Mertoğlu Tasarım ve Park Kent firmalarının  üretim tesislerini gezen konuk heyet Ankara sanayisini yakından tanıma fırsatı buldu.